• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Українські танкісти розпочали навчання на "Леопардах" у Німеччині та Польщі

У Німеччині та Польщі розпочалося навчання українських танкістів на важких бойових танках німецького виробництва Leopard

Реклама на dsnews.ua

Про це на танковому полігоні у Свентошуві (південний захід Польщі) розповів керівник навчальної групи полігону 10-ї бронетанкової бригади Кшиштоф Сєрадзький, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"До Польщі на навчання прибули 105 українських військових, які навчаються на Leopard 2. Йдеться про 21 екіпаж танків, а також технічний персонал обслуговування танків", — сказав Серадський.

Він зазначив, що навчання триває вже тиждень, а загалом курс буде близько місяця.

За його словами, українці навчаються щодня по 10-12 годин.

Крім того, за даними видання Tagesschau, Бундесвер розпочав навчання українських військовослужбовців роботі з основним бойовим танком Leopard 2. Навчання в основному проходитиме у школі танкових військ у Мюнстері, Нижня Саксонія. Воно має завершитися до кінця першого кварталу, щоб передача також могла бути синхронізована.

Нагадаємо, 25 січня уряд Німеччини офіційно повідомив про прийняте рішення про передачу Україні танків Leopard 2 та дозвіл на реекспорт їх із третіх країн. 4 лютого перший танк Leopard вирушив до України з Канади.

Крім того, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що Україна до кінця 2024 року отримає близько 200 танків німецького виробництва Leopard А1.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua