• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Український парламент ратифікував Стамбульську конвенцію

Верховна Рада у понеділок, 20 червня, ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульську конвенцію)

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт №0157 про ратифікацію підтримали 259 депутатів, передає "ДС" із посиланням на представника Голосу Ярослава Железняка.

"За" проголосували 193 депутатів зі Слуги народу. Решту голосів дали Платформа за життя та мир (15), Довіра (13), Відновлення України (12), Голос (10), Європейська солідарність (9), позафракційні депутати (5) та За майбутнє (2).

Проти було тільки 8 голосів.

Україна не розглядає жодне з положень конвенції як таке, що зобов'язує її до зміни Конституції, Сімейного кодексу чи інших законів щодо інститутів шлюбу, сім'ї та усиновлення.

Виконання зобов'язань Конвенції на тимчасово окупованих територіях не гарантується, а будь-які створені там органи є нелегітимними, їхні акти, рішення та документи є недійсними та не створюють жодних правових наслідків.

Стамбульська конвенція – міжнародна угода Ради Європи. Вона підписана 45 країнами та Євросоюзом. Україна приєдналася до неї у 2011 році, але конвенція досі не була ратифікована Радою.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у суботу, 18 червня, вніс до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству, відомої також як Стамбульська конвенція.

У травні 2021 року комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді остаточно схвалити цей законопроєкт.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua