• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Український суд арештував літак, який власник-колаборант планував передати окупантам

Cуд арештував літак, який власник-колаборант планував передати агресору після захоплення південних областей

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, передає "ДС".

Вказується, що під час обшуків на території, яку орендувало підприємство, ДБР виявило пасажирський літак АН-140-100, який фігурант планував передати загарбникам.

Наразі на літак накладено арешт. В подальшому його планують передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Бізнесмену заочно повідомлено про підозру за колабораційну діяльність (ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 111-1 КК України).

"Встановлено, що після повномасштабного вторгнення рф, директор одного з українських підприємств цивільної авіації втік до тимчасово окупованого Криму, де почав співпрацювати з представниками держави-агресора. Бізнесмен планував налагодити авіабізнес й на тимчасово окупованих територіях України. При цьому він сподівався, що "руський мір" пошириться на всі південні та східні області України. Колаборант обіцяв керівнику окупаційної влади одного з тимчасово захоплених регіонів передати пасажирський літак АН-140-100, який на праві власності належить його компанії та знаходиться на підконтрольній Україні території", — йдеться у повідомленні.

Також підприємець запевнив, що домовиться з бізнес-партнерами про передачу ще трьох літаків компанії, які наразі перебувають на території РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua