• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

"Укроборонпром" співпрацюватиме з Міноборони Чехії: створюють спільний оборонний кластер

Державний концерн "Укроборонпром" та Міжурядова агенція оборонної співпраці (AMOS) при Міністерстві оборони Чехії підписали угоду про створення спільного оборонного кластеру

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Угоду підписали 9 листопада, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу "Укроборонпрому".

Кластер створюється відповідно до досягнутих минулого тижня домовленостей між президентом України Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою, пояснюють в концерні.

Створення оборонного кластеру передбачає виробництво військової техніки, збільшення обсягів виробництва боєприпасів різних калібрів (як на наявних потужностях, так і на новостворених у безпечних місцях), розбудову сервісних хабів з обслуговування та ремонту ОВТ, а також співпрацю у сфері високих технологій, зокрема, створення спільних науково-дослідних центрів.

"Для реалізації цих планів залучатимуть провідні українські та чеські оборонні підприємства, а також міжнародних фінансових донорів", — пояснили в концерні.

"Чеська Республіка стане надійним промисловим тилом для української оборони та усього оборонно-промислового комплексу", — заявив заступник міністра оборони Чехії Томаш Копечний.

Нагадаємо, 31 жовтня президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала підписали Спільну декларацію з євроатлантичної перспективи України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua