• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В ГБР підтвердили розслідування проти Геруса по справі про держзраду

Реклама на dsnews.ua
ДБР проводить розслідування щодо можливої державної зради голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса за лобіювання поправки щодо відновлення імпорту електроенергії з Росії

Про це йдеться у відповіді Державного бюро розслідувань, наданої на запит ICC Ukraine Newsletters, передає "ДС".

Держбюро повідомило, що головним слідчим управлінням здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 22019000000000345, інформацію про якому СБУ внесла в Єдиний реєстр досудових розслідувань 6 грудня 2019 року за фактом можливої державної зради членів Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг при розгляді законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії".

Внесенням поправки в цей закон народним депутатом Герусом дозволило відновити імпорт електроенергії з Росії в жовтні 2019 року. Це призвело до проблем у вітчизняній енергетичній та вугільній галузях, зокрема обмеження потужностей українських енергопідприємств, у результаті чого енергокомпанії і шахти понесли збитки. Ряд політиків розцінюють дії Геруса за відновлення імпорту електроенергії з РФ як злочин проти держави Україна, пише "Оглядач".

Президент Володимир Зеленський стверджував, що не знав про те, що прийняті за ініціативою Геруса зміни в закон про ядерну енергетику дозволили відновити комерційний імпорт електроенергії з РФ і обіцяв розібратися з імпортом електроенергії з Росії.

Сам Герус поки ніяк не прокоментував інформацію з приводу досудового розслідування ДБР.

Нагадаємо, раніше Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом можливих зловживань депутата Верховної Ради Андрія Геруса ("Слуга народу"). Відомство виконало рішення Вищого антикорупційного суду, який зобов'язав відкрити кримінальне провадження за заявою Олега Ляшка.

    Реклама на dsnews.ua