• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Справа Логвинского": НАБУ ігнорує рішення ЄСПЛ

Реклама на dsnews.ua
Національне антикорупційне бюро продовжить розслідування так званої "справи Золотого мандарина", фігурантом якої є колишній нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного антикорупційного бюро, передає "ДС".

"Європейський суд з прав людини не дозволив НАБУ і САП притягнути екс-народного депутата України, одного з контролерів компанії "Золотий мандарин ойл", до кримінальної відповідальності за організацію корупційної схеми із заволодінням 54 млн грн. Слідство зібрало достатньо доказів для повідомлення йому про підозру, однак через його імунітету як близького родича судді ЄСПЛ, правоохоронні органи вимагали вирішення цього суду для вчинення відповідної процесуальної дії", - пояснили в Нацагентстві.

Зазначається, що рішення Європейського суду з прав людини стосується лише Логвинского.

"Рішення ЄСПЛ (прийнято 6 липня 2020) стосується виключно одного з фігурантів розслідування і фактично робить неможливим повідомлення йому про підозру до позбавлення імунітету. У той же час, досудове розслідування щодо решти 6 учасників корупційної схеми, серед яких - колишній урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ, перший заступник міністра юстиції, бенефіціар приватної компанії і ще три людини, наближені до екс-нардепа, - триває", - йдеться в повідомленні.

У НАБУ стверджують, що "ці учасники схеми, що розслідується в рамках кримінального провадження, отримали підозри, а Вищий антикорупційний суд визнав ці підозри обґрунтованими і обрав підозрюваним запобіжного заходу".

"Варто зазначити, що спроби притягнення до кримінальної відповідальності близьких родичів суддів ЄСПЛ є поодинокими. В Україні такої практики не існувало. Така ситуація ускладнила роботу слідства, що, в кінцевому підсумку, вплинуло на суть рішення, прийнятого ЄСПЛ за родича судді цього суду", - додали в Нацагентстві.

Як повідомляла "ДС", Європейський суд з прав людини відмовив НАБУ до зняття імунітету з колишнього нардепа Георгія Логвинского, чия дружина є суддею ЄСПЛ.

    Реклама на dsnews.ua