• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

В ОПУ назвали скаргу Росії на Україну в ЄСПЛ "еталоном політичного цинізму"

В Офісі президента Володимира Зеленського вважають абсурдом і елементом пропаганди міждержавну скаргу Росії в ЄСПЛ проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це сказав радник глави ОПУ Михайло Подоляк у коментарі "Українській правді", передає "ДС".

"По-перше, керівництво Росії вирішило скористатися інструментом ЄСПЛ після того, як на конституційному рівні забезпечило собі ж абсолютну можливість не виконувати будь-яке рішення ЄСПЛ. Тобто ЄСПЛ для самої РФ в юридичному сенсі ніщо, а ось у пропагандистському — все. Якщо комусь був потрібен еталон політичного цинізму — ось він у вигляді подібних дій Росії", — сказав він.

"По-друге, у цієї скарги Росії в ЄСПЛ немає ніякої юридичної перспективи і практичного сенсу, крім суто пропагандистського. З кожного телеприймача в РФ тепер щодня істерично звучатиме перелік "звинувачень", "доказів", поданих ЄСПЛ. Парадокс у тому, що РФ вигідна будь-яка істерія в даному випадку — негативне рішення проти РФ дозволить їм почати іншу пропагандистську кампанію — вже з дискредитації самого ЄСПЛ", — додав радник глави ОПУ.

За словами Подоляка, Україна точно не може відповідати за наслідки військових дій, розпочатих Росією.

"Це було би проти здорового глузду і міжнародно визнаних юридичних позицій", — зазначив він, адже Росія як держава-окупант, яка контролює захоплені території, відповідальна за ситуацію на цих територіях — від порушення прав людини до розграбування економічного потенціалу українських територій.

Нагадаємо, Росія в скарзі в ЄСПЛ зокрема звинуватила Україну в катастрофі МН17 у 2014 році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua