• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

В Раді ухвалили текст спільної заяви щодо "Північного потоку-2"

Члени Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики ухвалили текст спільної заяви, в якій закликали США та Європейський Союз протидіяти запуску газопроводу "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

Про це 22 липня повідомила пресслужба українського парламенту, інформує "ДС".

В заяві народні депутати закликають США, ЄС та, зокрема, Німеччину припинити будівництво та подальше введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2".

"Демократичний світ має продемонструвати російському агресору єдність та силу у захисті своїх основоположних цінностей. Україна це демонструє щодня, обороняючи Східний фланг Європи", — йдеться у заяві.

Також парламентарі наголошують, що із самого початку "Північний потік-2" не був економічним проєктом, адже потужності української газотранспортної системи дають можливість збільшити прокачування газу до Європи у 2-3 рази.

"Водночас російський газогін створює реальні перешкоди для диверсифікації джерел та маршрутів постачання енергоносіїв до Європи", — підкреслили народні депутати.

Наразі заяву підписали народні депутати України Стефанчук Р.О., Мережко О.О., Климпуш-Цинцадзе І.О., Клочко А.А., Лубінець Д.В., Бардіна М.О., Мезенцева М.С., Бобровська С. А., Іонова М.М., Геращенко І.В., Яременко Б. В., Арʼєв В.І., Лозинський Р.М., Шараськін А.А., Ясько Є. О., Фріз І.В., Василенко Л.В. та ін. Підписання заяви народними депутатами України триває.

Як писала "ДС", спікер Верховної Ради Дмитро Разумков надіслав відкритого листа спікеру Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі з приводу ситуації навколо газопроводу "Північний потік-2".

Нагадаємо, найближчими днями США і Німеччина мають оголосити про угоду, що вирішує суперечку з приводу "Північного потоку-2". Угода повинна запобігти відновленню санкцій США проти компанії-оператора Nord Stream 2 AG. Передбачається, що сторони можуть застосувати нові санкції та інші заходи щодо Російської Федерації, якщо Москва використовуватиме трубопровід у політичних цілях.

Разом з тим співголова Українського кокусу в Конгресі США демократ Марсі Каптур жорстко розкритикувала домовленості між Вашингтоном і Берліном щодо російського газопроводу. Вона вимагає скасувати їх.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua