• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

"Північний потік-2": Разумков надіслав листа спікеру Палати представників Конгресу США

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков надіслав відкритого листа спікеру Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі з приводу ситуації навколо газопроводу "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

У своєму листі Разумков висловив "глибоку стурбованість" щодо будівництва та можливого введення в експлуатацію російського газопроводу, інформує "ДС".

"Росія використовує (газопровід, — "ДС") як інструмент гібридної війни. Цей проєкт несе пряму загрозу енергетичній безпеці не лише України, а й усієї Європи. "Північний потік-2" є насамперед геополітичним проєктом, що має на меті сформувати енергетичну залежність країн Європи від газової монополії Російської Федерації. Він значно звужує шляхи диверсифікації поставок енергії європейським споживачам. "Північний потік-2" іде всупереч з вимогами Третього енергетичного пакета Європейського Союзу та посилює можливості для Росії зловживати своїм домінуючим становищем на європейському енергетичному ринку", — пише Разумков.

Водночас, за словами спікера ВР, слід розглядати газогін як частину агресивної політики, "яку Росія розгортає не лише проти України, а й проти всього західного світу".

"Добудова та введення в експлуатацію цього проєкту зробить можливим подальше нарощування Росією агресії проти України та потенційно проти інших європейських держав", — підкреслив він.

Разом з тим Разумков подякував Конгресу США за постійну підтримку України у протистоянні загрозам з боку Росії та запроваджені раніше санкції, які не дали змогу послабити енергетичну безпеку України.

"Звертаюся до Конгресу США послідовно продовжувати політику санкцій, які б не допустили добудову та введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" та, у випадку необхідності, розглянути можливість введення додаткових посилених санкцій проти юридичних та фізичних осіб, залучених до будівництва "Північного потоку-2". Закликаю Конгрес США утримуватися від затвердження будь-яких угод, які загрожуватимуть енергетичній безпеці Європи та становитимуть загрозу національним інтересам України та США", — резюмував голова українського парламенту.

Нагадаємо, найближчими днями США і Німеччина мають оголосити про угоду, що вирішує суперечку з приводу "Північного потоку-2". Угода повинна запобігти відновленню санкцій США проти компанії-оператора Nord Stream 2 AG. Передбачається, що сторони можуть застосувати нові санкції та інші заходи щодо Російської Федерації, якщо Москва використовуватиме трубопровід у політичних цілях.

Разом з тим співголова Українського кокусу в Конгресі США демократ Марсі Каптур жорстко розкритикувала домовленості між Вашингтоном і Берліном щодо російського газопроводу. Вона вимагає скасувати їх.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua