• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У ТКГ відреагували на оголошений бойовиками "ЛДНР" призов на військову службу

Україна порушуватиме в межах Тристоронньої контактної групи питання про незаконний призов угрупованнями "ЛДНР" на "військову службу" жителів тимчасово окупованих територій

Олексій Арестович
Олексій Арестович
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив «Новинам Донбасу» спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович, передає "ДС".

На його думку, те, що відбувається, свідчить про те, що Російська Федерація вживає заходів щодо посилення боєздатності, однак робити це на окупованих територіях їй стало складніше.

«Зрозуміло, що загнати в ці корпуси місцевих жителів усе складніше і складніше, незважаючи на те, що вона створила всі умови економічні, щоби люди туди йшли, інакше в іншому випадку їм не буде чого їсти», — сказав Арестович.

Крім того, на його думку, це є ідеологічним і політичним моментом, оскільки терористи «ЛДНР» зможуть стверджувати, що «у нас призов є, і народ служить».

«Я думаю, ми поставимо це питання в ТКГ, тому що цей заклик незаконний і порушує всі відповідні міжнародні конвенції, зокрема, Женевську», — підкреслив радник української делегації в ТКГ.

У той же час він вважає, що в даній ситуації не йдеться про реальне збільшення обороноздатності.

«Тут ідеолого-політична історія, дуже схожа на роздачу російських паспортів. Що, ось, у "молодих республік є своя армія, ці люди служать за призовом, це ж одна з ознак державності", — зазначив Олексій Арестович.

Він додав, що українська сторона готує відповідну відповідь.

Нагадаємо, бойовики підконтрольних Росії "ДНР" і "ЛНР" оголосили військовий призов на окупованих територіях Донбасу.

Як повідомляла "ДС", раніше головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що Росія наростила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і Донбасу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua