• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В Україні пропонують створити державний фонд для ветеранів: деталі проєкту

Міністерство у справах ветеранів розробило та винесло на громадське обговорення проєкт постанови про утворення Українського ветеранського фонду

Фонд надаватиме підтримку проєктам, стартапам, іншим ініціативам ветеранів війни
Фонд надаватиме підтримку проєктам, стартапам, іншим ініціативам ветеранів війни
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінветеранів, передає "ДС".

Планується, що Український ветеранський фонд буде бюджетною установою, яка надаватиме підтримку проєктам, стартапам, іншим ініціативам ветеранів війни, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих.

За словами міністерки у справах ветеранів Юлії Лапутіної, утворення фонду допоможе залучити ресурси для реалізації програм і проєктів, спрямованих на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, відновлення фізичного і психічного здоров’я, підвищення професійного і освітнього рівня, ведення підприємницької діяльності.

"Створення фонду свідчитиме про докорінну зміну ветеранської політики з боку держави. Фонд буде стартовим майданчиком для підтримки ветеранського бізнесу, у тому числі за рахунок надання міжнародно технічної допомоги", — каже Лапутіна.

Відповідно до проєкту Положення, фонд буде неприбутковою організацією, що фінансується за рахунок коштів державного бюджету, добровільних внесків урядів, агентств та установ іноземних країн, міжнародних фінансових та інших організацій, цільових грантів, а також коштів інших донорів, благодійних внесків, інших джерел, не заборонених законодавством України.

Органами управління будуть наглядова рада і дирекція. До наглядової ради — вищого керівного органу фонду — входитимуть девʼятеро осіб: по три представники від Мінветеранів, від громадських об’єднань ветеранів та членів їх сімей, а також від міжнародних та інших донорів. Вони обиратимуться на три роки та не можуть обіймати посаду понад два строки поспіль.

Громадське обговорення проєкту триватиме до 20 квітня 2021 року.

Як писала "ДС", Міністерство у справах ветеранів на державному рівні ініціює створення Інституту ветеранського омбудсмена.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua