• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

В Україні створено новий дивізіон катерів

В Україні сформовано дивізіон річкових катерів на півночі Дніпра, який є головною логістичною артерією України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив командувач Національного флоту віцеадмірал Олексій Неіжпапа, передає "ДС" із посиланням на "Армія Inform".

"Сама обстановка диктувала нові вимоги й змусила дивитися нас не лише на річкові артерії на півдні, а й на півночі нашої країни. Відтак, за ініціативи та підтримки командування Сухопутних військ, нами спільно було сформовано дивізіон річкових катерів на півночі Дніпра", — сказав він. .

За словами командувача ВМС України, формування річкового дивізіону розпочалося у березні. З того часу військовим вдалося вирішити багато проблемних питань. Зокрема, йдеться про новий корабельний склад та його дообладнання на військовий лад, оскільки немає специфічних військових річкових катерів. Ще одним викликом стало укомплектування дивізіону особовим складом, який має пройти відповідну підготовку. До цього ВМС України досвіду підготовки такого персоналу не мали.

"Попри всі проблеми, ми спромоглися і сформували цей дивізіон. Усе завдяки підтримці колег із Сухопутних військ, Генерального штабу… Де ми не мали власного досвіду — скористалися досвідом наших іноземних партнерів. А ще неоціненну допомогу надали цивільні моряки річкового флоту", – наголосив віце-адмірал.

Нагадаємо, 8 листопада 2021 року два американські патрульні катери класу "Island" були відправлені з Балтімора, штат Меріленд (США) до Одеси. 23 листопада на борту судна "Ocean Grand" в Україну прибули два катери типу "Island", що отримали назви "Суми" та "Фастів".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua