• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У ВРУ спрогнозували, коли в Україні можна буде провести наступні вибори

Після закінчення війни буде потрібен час, щоб провести вибори в Україні, а під час воєнного стану це неможливо

Вибори в Україні
Після закінчення війни буде потрібен час, щоб провести вибори в Україні
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтерв'ю "РБК-Україна" перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, передає "ДС".

"Після завершення воєнного стану буде дуже важко відразу провести вибори. Треба якийсь невеликий перехідний період. І він може бути різний для різних територій", — сказав він.

Наприклад, якщо Україна звільнить території, окуповані давно — Донецьк, Луганськ, Крим — потрібно з'ясувати, якої країни там є громадяни, провести перевірку.

"А що стосується територій, які були недавно окуповані – як, наприклад Херсонська область — там можна проводити національні вибори", — зазначив Корнієнко.

Що стосується місцевих виборів, каже віцеспікер, то треба попрацювати над законодавством, щоб убезпечитися від колаборантів: їх там багато, але не всі вони можуть потрапити в поле зору СБУ.

"Щодо місцевих виборів я б попрацював. З огляду на те, що ми напрацьовуємо, зокрема, з Радою Європи — дійсно, потрібен перехідний час після закінчення воєнного стану. Мова може йти про кілька місяців, звучав термін 4-5 місяців. Треба упорядкувати ситуацію зі списками виборців. Дуже багато людей, які поїхали за кордон, внутрішньо переміщених осіб, загиблих", — розповів Корнієнко.

Незалежно від того, коли відбудуться наступні вибори, ці всі питання потрібно вже починати обговорюватита проводити принаймні дослідницьку роботу, додав він.

"Як проголосувати кільком мільйонам людей за кордоном – це справді питання, тому що це важко зробити на дільницях консульств. ЦВК і профільні міжнародні організації вже напрацьовують певні ідеї. Але давайте переможемо — тоді будуть вибори", — підсумував Олександр Корнієнко.

Як писала "ДС", Центральна виборча комісія припинила повноваження депутатки від "ОПЗЖ" Юлії Льовочкіної.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua