• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

У ЗСУ розповіли, як Залужний дізнався про свою "смерть" із інтернету

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сам дізнався про російський фейк щодо свого "серйозного поранення" та нібито смерті

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це полковник ЗСУ Анатолій Штефан розповів у інтерв'ю BBC News Україна, передає "ДС".

За його словами, Залужний знаходить час для регулярного читання новин в Інтернеті та Telegram-каналах. Саме з цих джерел він дізнався про фейк РФ, нібито російські військові "серйозно поранили, а то навіть і вбили" його.

Залужний поставився до таких повідомлень "з гумором і не збирався реагувати на них", додає Штефан. На його думку, не було сенсу "виправдовуватися за якісь фейки".

Згодом російські "воєнкори" розповсюдили дезінформацію про нібито перенесення Залужним "важкої операції на мозку з трепанацією черепа".

Також директор Служби зовнішньої розвідки РФ також заявив, буцімто "Росія отримує інформацію про стан здоров’я головкома ЗСУ, але не розголошуватиме будь-чого".

Після цих заяв Штефан запропонував Залужному спростувати фейки та відкрити "страшну таємницю російській пропаганді". Зазначається, що на той час про стан здоров'я Залужного почали перейматися вже й українці, попри спростування владою дезінформації РФ.

"Записали ми це відео і подумали, що (росіяни — ДС) зараз скажуть: от він сидить, значить, поранений. Тож ми одразу записали друге відео, де тримає селфі камеру і, усміхаючись, каже, що все добре", – розповів Штефан.

Він зазначив, що Залужний "завжди сміється з таких історій", бо вони звикли про фейків РФ про Головнокомандувача.

Як писала "ДС", 25 травня головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний звернувся до українців на тлі поширення російських фейків про його нібито "поранення" та "загибель".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua