• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

В'язниця за "дезінформацію": парламент Туреччини підтримав суперечливий законопроєкт

Парламент Туреччини підтримав законопроєкт, що передбачає ув'язнення журналістів і користувачів соціальних мереж за поширення "дезінформації"

Свобода слова у Туреччині
Парламент Туреччини підтримав суперечливий законопроєкт / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт подав президент Туреччини Реджеп Ердоган, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Як зазначається, парламентарі від керівної партії та її союзників, які разом мають більшість, схвалили законопроєкт попри те, що опозиційні депутати, європейські країни та активісти із захисту прав ЗМІ закликали скасувати його.

Найбільше занепокоєння викликала ст. 29: у ній йдеться, що ті, хто поширює в інтернеті неправдиву інформацію про безпеку Туреччини заради "створення страху і порушення громадського порядку", будуть покарані тюремним ув'язненням на термін від 1 до 3 років.

Критики закону наголошують, що немає чіткого визначення "неправдивої або оманливої інформації", і це робить його відкритим для зловживань з боку судів.

Інформагентство вказує, що питання свободи ЗМІ набуває в Туреччині все більшого значення напередодні президентських і парламентських виборів, які мають відбутися у 2023 році. Опитування показують, що підтримка Ердогана і його партії різко впала після останнього голосування.

Як писала "ДС", експрезидент США Дональд Трамп подав позов про наклеп проти телеканалу CNN і зажадав відшкодувати збитки у 475 млн доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua