• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Вагнергейт": нардеп-"слуга" спробував виправдати Єрмака і зганьбився

Народний депутат від "Слуги народу", представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський спростував інформацію про те, що голова Офісу президента Андрій Єрмак спростовував існування спецоперації із затримання бойовиків ПВК Вагнера. Проте керівник ОП раніше називав дані про цю операцію вигадкою російської пропаганди

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

За його словами, звіт групи розслідувачів Bellingcat про провал спецоперації із затримання "вагнерівців" не став сенсацією.

"Якщо уважно прочитати, фактично ніякої сенсації ні для кого з цього розслідування не вийшло, про що анонсували постійно представники опозиційних політичних сил, розповідаючи, що буде підтверджено зраду, злив. Жодної зради, жодного зливу в даному разі розслідувачами Bellingcat не встановлено" — сказав нардеп.

Також Вениславський спростував інформацію про те, що керівник офісу президента Андрій Єрмак, за словами журналіста Юрія Бутусова, заперечував факт спецоперації.

"Коли ми говоримо, що керівництво заперечувало факт існування цієї операції, аналізуймо першоджерела тих чи інших заяв. Пан Єрмак у прямому ефірі "Свободи слова" сказав приблизно так: що було взято деякими мисливцями за сенсацією кілька фактів із реального життя та накручено цілу низку міфів, яку подано як сенсацію. Тобто ніхто не говорив про те, що насправді жодного факту проведення такої спецоперації не було", — сказав Веніславський.

Нардеп зазначив, що "розслідувачі Bellingcat показали здібності та підготовленість української розвідувальної спільноти, яка може планувати та здійснювати свої спецзаходи".

Варто зазначити, що раніше Андрій Єрмак у коментарі виданню LB.ua назвав дані про цю спецоперацію дезінформацією.

"Очевидно, що версія про участь українських спецслужб у появі російських бойовиків-найманців в Білорусі напередодні виборів з’явилась не в Україні, а в російських ЗМІ, а саме – в російській "Комсомольській правді" 6 серпня. Це виглядає як добре продумана та спланована дезінформаційна кампанія. І дуже дивує, що деякі українські громадяни публічно розповсюджують саме цю версію подій", — наголосив Єрмак.

Як повідомляла "ДС", Тимчасова слідча комісія Верховної Ради дійшла висновку, що спецоперація із затримання "вагнерівців" готувалася українськими спецслужбами. Проте президент Володимир Зеленський цей факт заперечував та висловив задоволення провалом спецоперації.

У розслідуванні Bellingcat вказано, що президент Володимир Зеленський знав про плани проведення спецоперації задовго до її провалу. Також розслідувачі встановили, що голова офісу президента Андрій Єрмак просив розвідку перенести проведення спецоперації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua