• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Валерій Залужний підтримує закон, який посилює кримінальну відповідальність військових

Головнокомандувач ЗСУ підтримав посилення відповідальності за дезертирство і попросив президента Зеленського підписати закон

Валерій Залужний
Валерій Залужний
Реклама на dsnews.ua

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтримав посилення відповідальності за дезертирство і попросив президента Зеленського підписати відповідний закон, передає "ДС".

"Сьогодні я змушений порушити досить складну тему: посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини чи місця служби, дезертирство, самовільне залишення поля бою або відмову діяти зброєю, непокору і невиконання бойових наказів. Я підтримую відповідні зміни до законодавства, ухвалені Верховною Радою України, і прошу президента підписати закон. Моя думка чітко віддзеркалює позицію командирів угруповань та військових частин, які вимагали системного вирішення цього комплексу питань".

За його словами, військо тримається на дисципліні, і якщо прогалини у законодавстві не забезпечують дотримання, а відмовники можуть сплатити штраф, розмір якого становить до 10% бойових виплат або отримати покарання з випробуванням - це несправедливо. На думку Залужного, зарадити цій проблемі у більш мʼякий спосіб можна лише в мирний час, а в умовах війни потрібні швидкі та дієві рішення.

Він також наголосив, що командири так само несуть повну юридичну відповідальність за свої дії чи бездіяльність, а він повністю довіряє своїм підлеглим.

"Закликаю всіх поставити крапку в цій дискусії. І разом наближати Перемогу ", — зазначив Залужний.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua