• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Великого брата не буде": Малюська розповів, як слідкуватимуть за контактами олігархів

Держава не збирається спеціально слідкувати за зустрічами олігархів із чиновниками

Денис Малюська
Денис Малюська / facebook.com/minjust.official
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтервʼю "НВ", коментуючи норми законопроєкту про олігархів, передає "ДС".

"Ніхто, безумовно, не слідкуватиме за усіма топ-посадовцями та генералами, і куди вони поїхали. Але як тільки це проявиться, — а інструментів для забезпечення прозорості більш, ніж достатньо в сучасному суспільстві — це вилізе в публічну сферу і матиме політичні та юридичні наслідки. Ми не бачимо необхідності створювати "великого брата", який слідкуватиме за усіма", — зазначив Малюська.

За його словами, про такі зустрічі може стати відомо також із кримінальних проваджень, у рамках яких прослуховують того чи іншого посадовця.

Денис Малюська також розповів, як перевірятимуть правдивість змісту розмови, яку треба декларувати.

"Це залежить від того, які будуть доказові факти. Давайте розглянемо так ситуацію: наприклад, умовний топ-чиновник подасть декларацію, що він зустрічався з Коломойським і обговорював останній футбольний матч за участі ФК "Шахтар". Ну, навряд чи хтось із суспільства в це повірить. І політичні репутаційні наслідки для такої людини будуть вже негативні самим фактом подання такого повідомлення і доступу до нього публіки", — вважає міністр.

Він також зауважив, що учасники таких зустрічей, безумовно, можуть вказувати іншу суть розмови.

"Але з політичних і комунікаційних міркувань важливим буде не стільки те, чи вони повністю відобразять суть розмови, скільки сам факт контакту", — додав Малюська.

Як писала "ДС", 3 червня на сайті Верховної Ради зʼявився текст законопроєкту №5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, повʼязаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий винести законопроєкт на всеукраїнський референдум, якщо він не збере достатньої кількості голосів у Верховній Раді.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua