• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Венедіктова змінила керівника групи прокурорів у справі "Роттердам+"

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова ухвалила рішення про заміну старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні "Роттердам+"

Реклама на dsnews.ua

Про це вона повідомила сьогодні, 5 травня, на своїй сторінці у Facebook, інформує "ДС".

"Є одне кримінальне провадження, в ході розслідування якого я змушена звернути увагу на повну відсутність ефективної робочої комунікації між детективами НАБУ і прокурорами САП. Зазвичай, співробітники цих двох органів працюють злагоджено і продуктивно. Мова йде про так звану справу "Р+". Три рази прокурор САП приймав рішення про закриття провадження, три рази його рішення були скасовані: 1 раз виніс ухвалу про скасування ВАКС і ще 2 рази відповідні постанови скасував Максим Грищук", — написала вона.

Венедіктова зазначила, що три рази і детективи НАБУ, і сторона, яка отримала статус потерпілої в справі, зверталися до ВАКС з тим, щоб компетентний суд знайшов підстави для відводу прокурора САП, однак такі підстави знайдені не були — у відводі було відмовлено.

"Виключно з кримінально-процесуальної точки зору — ситуація складна… Три рази закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття — це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що місця для процесуальних помилок немає. Сьогодні вранці мною прийнято рішення про заміну старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні «Р +»", — повідомила генеральний прокурор.

Як відомо, 21 січня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), яке очолює визнаний корупціонером Артем Ситник, повідомило, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Пономаренко вдруге закрив відповідне кримінальне провадження. НАБУ заявило, що оскаржить "це незаконне рішення та готує скаргу на ім’я в.о. керівника САП щодо таких дій прокурора". Раніше старший прокурор групи прокурорів САП Віталій Пономаренко пояснював, що справу "Роттердам +" було закрито через недостатність доказів, зібраних детективами НАБУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua