• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Верховний Суд скасував перемогу Вірастюка на довиборах до Ради

Ввечері 1 травня Верховний суд визнав протиправним та скасував протокол Центральної виборчої комісії, яким кандидата від "Слуги народу" Василя Вірастюка визнано переможцем у довиборах до Верховної Ради в окрузі №87 на Івано-Франківщині

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні громадянської мережі ОПОРА, передає "ДС".

Окрім того, Велика палата Верховного Суд визнала протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів в окрузі №87.

Як зазначається, таке рішення мотивовано серед іншого тим, що при встановленні результатів голосування в окрузі 87 ЦВК не було забезпечено перевірку всіх порушень, що були допущені та на які посилались учасники виборчого процесу. 

Таким чином Велика палата частково задовольнила апеляційну скаргу суперника Вірастюка Олександра Шевченка на рішення ВС від 28 квітня.

Шевченко не погодився з протоколом ЦВК про результати виборів в окрузі та оскаржив цей протокол та дії ЦВК щодо встановлення результатів до ВС. Додатково в позові просив зобов’язати ЦВК продовжити встановлювати результати та відправити ОВК 87 округу на уточнення протоколу. 28 квітня ВС Шевченку відмовив повністю.

Нагадаємо, 4 квітня ЦВК оприлюднила результати голосування на 87 окрузі (Івано-Франківська область) на довиборах до Верховної Ради, згідно з якими кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк отримав 31,25%, а його конкурент Олександр Шевченко — 29,69% голосів виборців. Шевченко заявив, що готує судові позови.

Громадянська мережа "ОПОРА" вимагала від Нацполіціі розслідувати можливе спотворення результатів голосування в ОВО №87. У свою чергу Комітет виборців України заявив, що на "окрузі Вірастюка" під час голосування мали місце фальсифікації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua