• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Верховний Суд відмовився розглядати позов до Зеленського про "плівки Медведчука"

Верховний суд в складі Касаційного адмінсуду відмовився розглядати позов п'ятого президента Петра Порошенка до Bihus.Info і нинішнього президента Володимира Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в ухвалі суду від 9 серпня, інформує "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Позовну заяву ОСОБА_1 до громадської організації "ТОМ 14", Президента України Зеленського Володимира Олександровича про визнання протиправними дій чи бездіяльності, зобовʼязання вчинити дії – повернути позивачеві з усіма доданими до неї документами", — йдеться в резолютивній частині документа.

Рішення може бути оскаржене протягом 15 днів з дня його прийняття і вступає в законну силу після його перегляду в апеляційному порядку або після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Йдеться про записи розмов Медведчука в 2014-2017 роки, які стали основою чотирьох серій розслідування журналістів. В цілому це понад 30 годин розмов Медведчука з кремлівськими чиновниками і бойовиками терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР". Порошенко просив в позові зобовʼязати відповідачів опублікувати "плівки Медведчука" у первісному, невідредагованому вигляді.

У документі зазначалося, що позивач просив визнати протиправною бездіяльність ГО "ТОМ 14" щодо неоприлюднення інформації, що становить суспільний інтерес, і оприлюднити аудіозаписи телефонних розмов, про які йшлося у випусках програми "Наші гроші". За даними сервісу YouControl, ГО "ТОМ 14" зареєстрована в жовтні 2015 року в Києві. Її керівником є Бігус Денис Станіславович.

Позивач також клопотав у суді про те, що б зобовʼязати Президента Зеленського оприлюднити наявну у нього інформацію від СБУ, розвідувальних органів України або від будь-яких інших осіб, на підставі якої Зеленський стверджував, що "з терористами, сепаратистами ОСОБА_4 торгував, заробляв разом з пʼятим президентом", "ймовірно разом з колишнім президентом вони це робили і заробляли".

Генпрокуратура підозрює Медведчука за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 111 — держзрада, ч. 3 ст. 15 — замах на злочин, ч. 1 ст. 438 — порушення законів і звичаїв війни.

З 13 травня за рішенням суду він перебуває під домашнім арештом.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua