• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Вибори до Держдуми Росії — незаконні: Рада затвердила заяву

Український парламент прийняв постанову №6078 "Про Заяву Верховної Ради України про нелегітимність виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації"

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

За документ проголосували 322 депутати, передає "ДС".

У заяві Ради сказано, що Росія незаконно провела голосування на території окупованого Криму.

"До участі в цих виборах незаконно залучали громадян України — мешканців тимчасово окупованої частині Донецької та Луганської областей з незаконно виданими паспортами громадянина Російської Федерації", — зазначено в документі.

Включення громадян України до списків виборців на виборах депутатів Держдуми Росії — незаконне й безпідставне з точки зору Конституції України та міжнародного права, відзначається в заяві.

Нардепи також підкреслили, що чи не вперше в історії РФ, будучи одним з членів ОБСЄ не забезпечила належні умови роботи бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

"Це унеможливило спостереження за виборчим процесом до Держдуми Російської Федерації представниками міжнародної місії ОБСЄ відповідно до демократичних стандартів", — зазначено в тексті постанови.

Верховна Рада України визнає вибори депутатів РФ незаконними, а сформувалася за їх результатами Держдуму — нелегітимною

"(Рада — "ДС") закликає парламенти іноземних держав і міжнародні парламентські організації надати належну оцінку фальсифікованим парламентським виборам в Російській Федерації, фактам незаконного голосування на території незаконно окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також участі в цих виборах громадян України з тимчасово окупованої Російською Федерацією частини території в Донецькій і Луганській областях", — зазначили нардепи.

Як повідомляла "ДС", 8 вересня Верховна Рада підтримала постанову про звернення до міжнародних організацій із закликом не визнавати вибори до Державної думу РФ, які Росія проводить в окупованих Криму і Севастополі.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що жителів ОРДЛО змушують брати участь у виборах до Держдуми РФ, а в разі відмови — погроєують штрафами і звільненнями.

Прессекретар президента Сергій Никифоров підкреслив, що вибори в Держдуму на Донбасі будуть юридично нікчемними. Однак місцеві жителі можуть прийняти в них участь.

22 вересня Центрвиборчком Росії оголосив результати підрахунку 100% голосів на виборах депутатів нижньої палати російського парламенту. Попередній розрахунок місць в Держдумі показує, що "Єдина Росія" отримає приблизно 112 депутатських мандатів за списком і 198 — за одномандатними округами. Це дозволяє провладній партії сформувати конституційну більшість (понад 300 мандатів). Таким чином, вона зможе приймати закони самостійно.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua