• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Від комп'ютерів до сервізів: російському генералу, под командуванням якого "обчистили" ЧАЕС, оголосили підозру

Генералу російського війська з позивним "90-ий" Олегу Якушеву, який у складі Збройних сил РФбрав участь у захопленні Чорнобильської АЕС, заочно оголосили підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України

Генералу російського війська з позивним "90-ий" Олегу Якушеву оголосили підозру
Олег Якушев
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Управління СБУ в Київській області, передає "ДС".

Зазначається, що Олег Якушев – генерал-майор військ національної гвардії РФ. Встановлено, що у складі збройних сил Росії він вдерся до України з боку Білорусі. Після повного оточення ЧАЕС виконував обов’язки старшого оперативної групи Федеральної служби військ Нацгвардії РФ. Якушев безпосередньо відповідав за охорону та безпеку периметру АЕС під час окупації, у лютому-березні цього року.

"Накерував" генерал з позивним "90-ий" такого: солдати РФ розукомплектували та вивели з ладу Центральну аналітичну лабораторію, призначену для дослідження радіоактивних відходів, що унеможливило забезпечення контролю за ними", — кажуть у СБУ.

Солдати-мародери вкрали майже всі речі зі станції. З адміністративних будівель та службових кабінетів, складів, цехів, та промислових майданчиків підприємства винесли понад 2000 одиниць майна.

"Виносили комп’ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, які були на станції. Не гребували "визволителі" і начинням готелю, розташованого поруч із АЕС – винесли звідти кухонний посуд, виделки, ложки та сервізи. Погрожуючи співробітникам станції, окупанти заборонили їм виходити із диспетчерських та кабінетів", — додають у відомстві.

Розмір завданої шкоди – понад 26 млн 231 тис.грн.

Олегу Якушеву заочно оголосили підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, ведені агресивної війни та порушенні законів і звичаїв війни (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Як писала "ДС", російські окупанти викрали телевізори з музею-інсталяції "Зірка Полин" в Чорнобилі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua