• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Відставка Ткаченка: нардеп Княжицький перелічив недоліки у роботі Мінкульту

За керівництва Олександра Ткаченка Міністерство культури та інформаційної політики стало "не найгіршим", але низка завдань не виконана

Олександр Ткаченко
Олександр Ткаченко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив народний депутат Микола Княжицький ("Європейська солідарність") в інтерв'ю "ДС".

На тлі заяви Ткаченка про відставку нардеп оцінив діяльність Мінкульту за останні півтора роки.

"З тими зауваженнями, які оголосив Ткаченко, заявляючи про свою відставку, я погоджуюсь. Але це не зменшує моїх претензій до його внеску і здобутків міністерства загалом, які полягають, зокрема, у відсутності програми державної підтримки української мови, як цього вимагає закон. Або у відсутності подальшого реформування міністерства, бо ми свого часу створили Інститут книги, Український культурний фонд, і цю роботу треба було продовжувати", — зазначив Княжицький.

Натомість, продовжив він, створюються "якісь інші органи державної влади, діяльність яких непомітна і взагалі незрозуміла".

"Але якщо порівнювати діяльність Мінкульту з іншими міністерствами сьогоднішньої влади, воно не є найгіршим", — зауважив нардеп.

Як писала "ДС", 11 листопада Олександр Ткаченко подав у відставку з посади міністра культури та інформаційної політики. Причинами стали зниження видатків на культуру в Держбюджеті-2022, а також ініціатива уряду щодо виведення Держагентства з питань кінематографу зі сфери контролю Мінкульту.

Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що фракція "Слуга народу" проголосує за звільнення Ткаченка. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія висловив протилежну думку, а пізніше заявив, що міністр не йтиме у відставку, і його заява залишилася лише в медіапросторі.

Ткаченко сказав, що готовий залишитися на посаді, якщо уряд схвалить його концепцію реформ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua