• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Військові ЗСУ тренуються з інструкторами з дев'яти країн

В Україні діють чотири іноземних тренувальних місії та окремі інструктори ще з п'яти країн, які займаються удосконаленням знань і навичок українських військовослужбовців

Військові ЗСУ
Військові ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в середу начальник Генерального штабу Збройних сил України Сергій Корнійчук на семінарі ОБСЄ високого рівня по військовим доктринам, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Позитивним прикладом є діяльність в Україні починаючи з 2015 року тренувальних місій провідних країн світу для підвищення оперативних і бойових можливостей підрозділів Збройних сил України. Зараз в нашій країні розгорнуто чотири таких місії — американська, британська, канадська та литовська. Поряд з ними інструктори від ще п'яти країн здійснюють підготовку особового складу українського війська", — зазначив Корнійчук.

За його словами, тільки в рамках JMTG-U (Об'єднана багатонаціональна група з підготовки — Україна) за участю інструкторів з США підготовлено 13 батальйонів (батальйонно-тактичних груп) і 8 бригад загальною чисельністю понад 9 тис. осіб.

Начальник Генштабу поінформував, що за останні п'ять років за участю британських інструкторів (операція "Орбітал") підготовлено понад 22,5 тис. військовослужбовців ЗСУ. Канадські інструктори (операція "Юніфайер") допомогли з підготовкою ще понад 15 тис. українських військовослужбовців.

"Литовська ж тренувальна місія допомагає нам готувати особовий склад Сил спеціальних операцій і механізованих, десантно-штурмових підрозділів, а також снайперів. Актуальним завданням цієї місії є виховання лідерів з старшинсько-сержантського складу", — зауважив Корнійчук.

У той же час він вказав на циклічний і багаторівневий характер цього процесу. "Підрозділи, які пройшли підготовку в рамках іноземних тренувальних місій, виконують бойові завдання в операції Об'єднаних сил на Донбасі і, збагачені бойовим досвідом, знову повертаються для проходження нового циклу підготовки", — зауважив генерал-лейтенант.

Особливо начальник Генштабу ЗСУ відзначив всебічну консультативно-дорадчу або менторську допомогу — від стратегічного (Група радників стратегічного рівня — DRAB) до тактичного рівнів, — яка надається іноземними партнерами для розробки концептуальних основ розвитку української армії, керівних документів за різними напрямками діяльності.

"Сьогодні десятки іноземних радників та інструкторів передають нам міжнародний досвід, дозволяючи уникнути можливих помилок на складному шляху реформ. З їх допомогою ми суттєво просунулися у напрямі виконання завдання по трансформації системи об'єднаного керівництва сил оборони і управління Збройних сил України", — підкреслив Корнійчук.

Нагадаємо, раніше відповідно до планів міжнародного військового співробітництва район проведення операції Об'єднаних сил відвідала спільна делегація Генерального командування Збройних сил Республіки Польща і представники спільної литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького.

    Реклама на dsnews.ua