• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Чи можлива зараз демобілізація в Україні: відповідь очільника МВС

В Україні наразі немає умов для проведення демобілізації, бо на фронті потрібні досвідчені військові

Ігор Клименко
Ігор Клименко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таке переконання висловив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

Він розповів, що обговорював цю тему з командирами, які перебувають на лінії фронту, і дійшов висновку: якщо демобілізувати тих, хто вже воює та має певний досвід, виникне загроза обвалу фронту.

"Якщо ми демобілізуємо тих людей, які, наприклад, відслужили 2 роки, то в нас "просяде" фронт і підрозділи будуть неповноцінними. Ми зараз або маємо поновити боєздатність підрозділів і в нас має бути якнайменше рівноцінна заміна під час ротації діючих бригад і батальйонів… Ми не маємо права обвалити фронт", — заявив Клименко.

Міністр зауважив, що розуміє військових, які давно воюють та хочуть повернутися додому, але ситуація на фронті та загалом у державі наразі не дозволяє цього зробити.

На думку Ігоря Клименка, розмови про "більшу демобілізацію" можливі лише тоді, коли з'являться нові військові з досвідом.

"Щоб утримати, нам потрібні досвідчені військові. Наприклад, ці люди, які зараз тренуються на полігоні, вони стануть досвідченими військовими через кілька місяців… Якщо буде два склади, тоді ми зможемо говорити про якусь більшу демобілізацію", — вважає Клименко.

Як писала "ДС", у квітні в Міністерстві оборони казали, що на розробку окремого законопроєкту про ротацію та демобілізацію влада планує витратити до 8 місяців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua