• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Вступ України до НАТО посилить альянс, — Хомчак

З 2014 року українські війська стали "справжнім щитом Європи", тому вступ України до НАТО посилить не лише Україну, але й сам альянс

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака з нагоди дня створення Організації Північноатлантичного договору, передає "ДС" з посиланням на прес-службу Збройних сил України,

За його словами, сьогодні ЗСУ активно співпрацюють з НАТО за усіма ключовими напрямами оборонної реформи.

"Ми ефективно використовуємо доступні для держав-партнерів механізми та інструменти співробітництва, яке поглибилося з отриманням нашою країною статусу партнера з розширених можливостей. Такий статус, крім України, мають Австралія, Грузія, Йорданія, Фінляндія і Швеція", — повідомив він.

Головнокомандувач ЗСУ повідомив, що у 2021 році військовослужбовці ЗСУ візьмуть участь у 15 багатонаціональних навчаннях за межами країни та дев’яти на нашій території.

Хомчак заявив також, що в лютому 2014 року вперше з повоєнних часів міжнародно визнані кордони в Європі були порушені. Росія окупувала та спробувала незаконно анексувати Крим і Севастополь, розв’язала криваву війну.

"Вступ нашої держави до НАТО зміцнить не тільки Україну — він так само посилить Організацію Північноатлантичного договору. За останні роки Збройні сили України стали справжнім щитом Європи, а наша країна — активним контриб’ютором євроатлантичної безпеки", — заявив Хомчак.

Нагадаємо, 2 квітня віцепремʼєрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина закликала НАТО надати Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ).

Також у 2021 році Україна проведе спільні з НАТО навчання "Cossack Mace".

1 квітня посли країн-членів НАТО обговорили ескалацію на сході України у звʼязку з тим, що Росія стягує війська до кордону з Україною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua