• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Мова та політичні погляди не важливі: Верещук розповіла мешканцям Донбасу, яким вона буде міністром

Кандидат на посаду віцепрем'єра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час виступу у Верховній Раді озвучила свої головні пріоритети у разі призначення

Ірина Верещук
Ірина Верещук
Реклама на dsnews.ua

Так, Верещук пообіцяла провести аудит виконання міністерством профільних законів, постанов Кабміну, указів президента та рішень РНБО, передає "ДС" із посиланням на Новини Донбасу.

Також вона пообіцяла створити експертну та громадську раду при Мінреінтеграції.

Верещук також обіцяє забезпечити належне фінансування проєктів щодо реінтеграції шляхом мобілізації зусиль міжнародних проєктів. Також вона пообіцяла продовжити реалізацію інфраструктурних проектів на Донеччині. Зокрема покращення водопостачання.

Важливим аспектом назвала гуманітарну складову – людиноцентричність.

"Я глибоко переконана, що гуманітарна складова — ключ до реінтеграції. У цьому наша м'яка сила", — наголосила Верещук.

Говорячи про інформаційну політику, Верещук наголосила, що з людьми в окупації держава має розмовляти "мовою повернення та возз'єднання, мовою підтримки та допомоги".

"Нам потрібен якісніший контент, більш продумані та зважені меседжі та наративи", — підкреслила вона.

Вона також пообіцяла надавати підтримку переговорам у Тристоронній контактній групі. Також кандидатка наголосила на необхідності створення Українського національного центру розвитку миру.

"До кінця поточного року ми маємо створити спеціалізовану державну установу — Український національний центр розвитку миру — для збирання доказової бази порушень прав, пов'язаних із тимчасовою окупацією та збройною агресією Російської Федерації", — заявила Верещук.

Своїм головним пріоритетом вона назвала роботу із молоддю.

"Я приділятиму особливу увагу питанням освіти та працевлаштування молоді з тимчасово окупованих територій. Ми хочемо, щоб нова сторінка їхнього життя починалася з переїзду на підконтрольну територію, де на них чекатимуть толерантні люди, якісна освіта, робота, іпотека та можливість створити сім'ю", — наголосила Верещук.

Наприкінці свого виступу вона звернулася до мешканців непідконтрольної частини Донбасу та Криму.

"Ми вас любимо і чекаємо! Незалежно від того, які у вас політичні погляди, релігійні уподобання. Незалежно від того, якою мовою вам зручно говорити. Прийде час — і ми обов'язково будемо разом", — наголосила Верещук.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував народному депутату від "Слуги народу" Ірині Верещук очолити Міністерство з питань реінтеграції. Раніше Міністерство очолював Олексій Резніков. 4 листопада 273 нардепи проголосували за призначення Резнікова міністром оборони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua