• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

За рік до суду направлено матеріали на 55 осіб, причетних до розстрілів на Майдані

2022 року до суду направлено обвинувальні акти щодо 55 фігурантів кримінальних проваджень за фактами вбивств у Києві під час Революції Гідності

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора, повідомляє "ДС".

Так, протягом року повідомлено про підозру 27 особам, з яких на час скоєння інкримінованих ним злочинів: 2 чиновники, 17 правоохоронців, серед яких 2 прокурори та 1 слідчий, 1 суддя, 7 цивільних осіб.

Серед них колишній заступник міністра внутрішніх справ України, який, використовуючи своє службове становище, сприяв наданню працівникам органів внутрішніх справ не дозволених для використання в Україні спеціальних засобів російського виробництва та своїми діями забезпечив усунення перешкод для їх застосування, що призвело до тяжких наслідків.

Також отримано дозволи суду на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) щодо 26 підозрюваних: 2 високопосадовці – колишні президент України (Віктор Янукович – ред.) та заступник Секретаря РНБО України (Володимир Сівкович – ред.), 14 правоохоронців, з яких 1 прокурор, і навіть 10 цивільних осіб.

Зокрема, такий дозвіл отримано щодо колишнього начальника управління ДАІ Києва, який організував складання інспекторами свідомо неправдивих протоколів про нібито невиконання вимоги про зупинку особами, у тому числі активістами "Автомайдану", 29 грудня 2013 року під час автопробігу до резиденції Януковича. На підставі цих документів суди безпідставно притягли до адміністративної відповідальності як учасників автопробігу, так і власників транспортних засобів.

До суду було направлено 25 обвинувальних актів щодо 55 осіб. Зокрема, стосовно колишніх міністрів внутрішніх справ (Віталій Захарченко — ред.) його заступника та директора Департаменту матеріального забезпечення МВС України за фактом перевищення влади та службових повноважень при постачанні з РФ спеціальних засобів – гранат нелетальної дії, що спричинило тяжкі наслідки. Також направлено обвинувальний акт щодо 5 так званих "тітушок" за фактом умисного вбивства журналіста В'ячеслава Веремія.

Наразі прокурори ОДП забезпечують підтримку публічного обвинувачення у 128 судових справах щодо 254 осіб. Також здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у 51 кримінальному провадженні.

Нагадаємо, 20 лютого в Україні — День пам'яті Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції Гідності.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua