• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Закон має бути спрямований на дії, а не на людей, — посолка Канади про деолігархізацію

Посолка Канади в Україні Лариса Ґаладза заявила, що є небезпечним "записувати категорію людей у закон", і що канадське законодавство з цього приводу діє інакше

Реклама на dsnews.ua

Про це Ґаладза заявила у Львові під час молодіжної зустрічі Київського безпекового форуму "Захід-Схід, Північ-Південь", передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс-Україна

"У нас немає такого закону. В нас є склад законів, які говорять про лобізм, про фінансування виборчих кампаній, про власність стратегічних індустрій, про всякі такі речі.

І цей склад разом протидіє".

"Я думаю, моє власне бачення, що записувати категорію людей у закон може бути дуже небезпечним.

Потрібно, щоб закон завжди був спрямований на дії, або це добра дія, або погана дія – не на людей. Я розумію, що є наміром цього закону, але в нас іде інакше", — сказала Ґаладза.

Як писала "ДС", 23 вересня Верховна Рада ухвалила закон про олігархів: законопроєкт №5599 у другому читанні підтримали 279 народних депутатів.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що процедура при голосуванні за закон про олігархів була порушена з метою "звести народних депутатів з правильного шляху".

У законі також містяться принципові суперечності. Так, одна норма визначає, що олігархами громадян визнає РНБО, як це і пропонував президент Володимир Зеленський, а інша — що НАЗК (правка Разумкова). По суті, в такому вигляді законопроєкт не зможе працювати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua