• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Замовлень на $200 млрд: Шмигаль закликав запровадити санкції проти "Росатому"

Проти атомної енергетики Росії, зокрема компанії "Росатом", необхідно запровадити санкції, оскільки РФ заробляє в ядерній сфері близько $9 млрд щорічно і ці кошти можуть йти на фінансування війни проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на спільній пресконференції з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

За словами Шмигаля, він попросив Гроссі передати цю позицію членам Міжнародного агентства з атомної енергії.

"Україна твердо переконана у необхідності та своєчасності накладення санкцій на "Росатом", обмеження прав і привілеїв Росії в МАГАТЕ та припиненні співпраці з РФ у ядерній сфері. Щороку на продажі сирого урану, послуг із його збагачення та будівництва атомних електростанцій Росатом заробляє орієнтовно 9 мільярдів доларів. Загалом портфель закордонних замовлень цієї компанії становить 200 мільярдів доларів", – констатував глава уряду.

Він висловив упевненість, що більша частина цих коштів йде на фінансування війни – "фінансування ракет, які вбивають мирних українців та наражають на ядерну небезпеку весь цивілізований світ". Київ продовжить наполягати на обмеженні прав Росії у МАГАТЕ та припиненні співпраці з нею у сфері ядерної енергетики.

Як повідомляла "ДС", місії МАГАТЕ з'явилися на всіх ядерних об'єктах України, включаючи Чорнобильську АЕС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua