• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Зеленський анонсував "марафон чесності": про що йдеться (ВІДЕО)

Президент Володимир Зеленський оголосив про початок "марафону чесності", який буде спрямований на очищення керівництва міжнародних олімпійських структур від лицемірства та будь-яких намагань витягнути у світовий спорт представників Росії

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави сказав у своєму вечірньому відеозверненні, передає "ДС".

Президент висловив розчарування, заявами очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, який хоче повернути російських спортсменів у міжнародні змагання.

"Я неодноразово із ним говорив. І так і не почув, як він збирається захищати спорт від пропаганди війни", — зазначив Зеленський.

Він звернув увагу, що тиранії часто використовують спорт заради своїх ідеологічних інтересів.

"Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю", — сказав президент.

"Я не хочу розбиратися в тому, що саме стало мотивом для пана Баха, щоб просувати таку ініціативу. Але ми зробимо все, щоб світ захистив спорт від політичного та будь-якого іншого впливу держави-терориста, який просто неминучий, якщо російські спортсмени братимуть участь у змаганнях. І тим паче – у паризькій Олімпіаді.

Українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких і свободу нашого народу від російської агресії. Російські удари забрали життя сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом.

Росія повинна зупинити агресію й терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху. Олімпійські принципи та війна – фундаментально протилежні одне одному", — підкреслив український лідер.

Також Зеленський запросив Баха в Бахмут, щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує.

Нагадаємо, на пресконференції 8 грудня президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах процитував французького президента Емманюеля Макрона і заявив, що "спорт не має бути політизований".

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що спроба використати спорт для відбілювання будь-яких військових злочинців, включаючи російську армію, може викликати лише огиду.

Всесвітня боксерська асоціація (WBA) вирішила повернути російських та білоруських боксерів на їхні місця у рейтингу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua