• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Зеленський пояснив, чому в його формулі для Саміту миру лише три пункти

На Глобальному саміті миру будуть розглядатися лише три пункти Формули миру задля досягнення консенсусу з державами, які не підтримують Україну у війні з Росією

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції з прем’єр-міністром Португалії Луїшем Монтенегру, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Так, Зеленський відповів на питання, чому на саміті головними пунктами Формули миру обрані лише три пункти — ядерна безпека, продовольча безпека й повернення депортованих і полонених.

"Передовсім ми хотіли знайти пункти, які не розділяють нас зі світом, і навіть з тими країнамии, які балансують і не повністю підтримують Україну. Для нас дуже важливо було спиратися виключно на Статут ООН", — пояснив глава держави.

За словами президента, йдеться не лише про обмін полоненими, а й про повернення вкрадених Росією українських дітей. Також у пункті "ядерна безпека" можуть обговорити російські атаки на українську енергетику.

"Це окреме питання. Я не впевнений, що ми це встигнемо врегулювати", — сказав Зеленський.

Президент переконаний, що усі країни, які дійсно хочуть миру, а не лише намагаються не розірвати повністю відносини з РФ, об'єднані і поважають усі ці три пункти. Він вважає, що обрання цих пунктів було правильним.

Зеленський сказав, що треба з чогось починати, аби залучити більшість світу. Далі процес буде рухатися по аналогії із зерновою ініціативою, бо вона мала практичне виконання.

Він пояснив, що треба по деталях розробити усі три пункти, передати їх російським представникам, і потім подивитися, як вони їх будуть виконувати. Президент сказав, що після саміту у Швейцарії можна переходити до інших пунктів, які є складними.

"Але якщо три запрацюють, усе інше ми також зможемо вирішити, якщо дійсно країни хочуть закінчення цієї війни", — переконаний Зеленський.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що президент Росії Володимир Путін намагається зірвати мирний саміт у Швейцарії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua