• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Зеленський відповів на петицію про демобілізацію військових, які вже відслужили рік

Президент Володимир Зеленський відповів на електронну петицію, автор якої закликає демобілізувати за бажанням мобілізованих військових, які відслужили один рік

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Відповідь на петицію розміщена на офіційному сайті президента України, передає "ДС".

"Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, звільняються з військової служби під час воєнного стану на підставах, визначених статтею 26 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", зокрема за віком, за станом здоров’я, у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, через сімейні обставини або з визначених названим Законом України поважних причин. Отже, в умовах дії правового режиму воєнного стану звільнення мобілізованих військовослужбовців з військової служби на інших підставах не передбачено", — зазначив Зеленський.

Він додав, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням "комплексно опрацювати порушені в електронній петиції питання" та повідомити автора про результати розгляду.

Як писала "ДС", за підсумками розгляду відповідної петиції Володимир Зеленський запропонував Кабінету міністрів розглянути питання щодо скасування безвізового режиму для громадян Білорусі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua