• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Зеленський провів зустріч з міністром оборони Британії: про що говорили

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром оборони Великої Британії Беном Воллесом та обговорив виклики, що стоять перед Україною в Чорному та Азовському морях

Володимир Зеленський та Бен Воллес
Володимир Зеленський та Бен Воллес
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента, передає "ДС".

Глава держави подякував Бену Воллесу за непохитну підтримку з боку Великої Британії незалежності й територіальної цілісності нашої держави у її міжнародно визнаних кордонах.

Також Володимир Зеленський привітав підписання українсько-британської двосторонньої Рамкової угоди щодо офіційної кредитної підтримки розвитку спроможностей українського флоту на суму 1,7 млрд фунтів стерлінгів.

"Велика Британія стала нашим ключовим партнером у питанні розбудови українського флоту. Очікую, що майбутні безпекові проекти, заплановані в межах цієї угоди, будуть ефективно реалізовані", – наголосив президент.

У ході зустрічі Зеленський розповів Воллесу про виклики, що виникають перед Україною в акваторіях Чорного і Азовського морів. Також обговорювалися міжнародні кроки для відновлення безпечного судноплавства в регіоні та поглиблення двостороннього співробітництва у сфері оборони.

Глава держави наголосив на необхідності реалізації послідовних кроків для отримання Україною повноцінного членства в НАТО. Як зазначив Зеленський, українська сторона активізує роботу в цьому напрямку.

Нагадаємо, раніше начальник штабу оборони Великої Британії Нік Картер, який у листопаді залишає цю посаду, заявив, що військові мають бути готові до війни з Росією на тлі напруженості у Східній Європі.

Як повідомляла "ДС", за даними ЗМІ, Велика Британія може перекинути кілька сотень бійців спеціального призначення в Україну через небезпеку нового російського вторгнення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua