• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Глава штабу оборони Британії знову попередив про можливість війни з Росією

Начальник штабу оборони Великої Британії Нік Картер, який у листопаді залишає цю посаду, заявив, що військові мають бути готові до війни з Росією на тлі напруженості у Східній Європі

Нік Картер
Нік Картер / Andrew Matthews/PA
Реклама на dsnews.ua

За словами Картера, Росія зараз становить більшу загрозу для Східної Європи, ніж вісім років тому, передає "ДС" з посиланням на The Guardian.

Він додав, що "дуже сподівається", що війни з Росією не буде, і не вірить, що країна хоче фізичної війни, але НАТО має бути готовим.

"Росія, ймовірно, розглядає глобальний стратегічний контекст як безперервну боротьбу, в якій, думаю, застосовуватиме всі інструменти національної влади для досягнення своїх цілей. Але при цьому росіяни не хочуть розв’язувати гарячу війну", — сказав Картер.

Він додав, що росіяни "хочуть спробувати досягти своєї мети у більш тонкі способи".

У контексті ситуації на кордоні між Польщею та Білоруссю через наплив мігрантів, а також на тлі зосередження російських військ поблизу кордону з Україною Картер висловив думку, що це було "класичне відволікання уваги" з боку російського уряду.

На запитання, чи може це перерости у війну, Картер відповів: "Я не знаю. Я думаю, що ми маємо бути насторожі та пересвідчитися, що стримування переважає, … що в НАТО є єдність і ми не допускаємо жодних пробілів у нашій колективній позиції".

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що ситуація з мігрантами, яка зараз розвивається на польсько-білоруському кордоні, може виникнути, зокрема й на українському рубежі.

Як повідомляла "ДС", за даними ЗМІ, Велика Британія може перекинути кілька сотень бійців спеціального призначення в Україну через небезпеку нового російського вторгнення.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua