• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Зеленський розповів, як йому допомогла "iPhone-дипломатія"

У перші дні російського вторгнення президенту Володимиру Зеленському дуже сильно допомагала в оперативному реагуванні на російську агресію так звана iPhone-дипломатія.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський розповів в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF, говорячи про свої відносини з лідерами країн ЄС і США, передає "ДС".

"У мене справді були близькі відносини з Джонсоном. Близькі з Дудою, президентами Латвії та Литви. Це ті люди, яким я міг зателефонувати. Еммануель Макрон мені завжди каже: ти мені телефонуй на WhatsUp. І ми дійсно дуже багато з цими лідерами говорили не за протоколом, а швидко. Це було швидке реагування… Так вийшло раптом, що у нас з'явилися відносини й з Маріо Драгі", – перелічив Зеленський.

Він зазначив, що під час війни глава держави займається не лише стратегічними питаннями, а й більш вузькими.

"Війна, особливо війна з росіянами, зі складною великою країною, диктує швидкі рішення. Просто зараз. І тут історія не лише про стратегію. Половина твоєї голови займається стратегією, а половина повинна тактично робити кроки у відповідь. І ось у цій тактиці важливо, хто з тобою, тому що потрібні швидкі поставки, потрібно політично зібратися, обговорити – ось це все передбачає не звичайну дипломатію, а ту, яку я назвав би iPhone-дипломатією, якої не було раніше у нашої країни", — пояснив президент.

"І я відкритий абсолютно. Я просив: давайте розмовляти швидше. Не замовляти телефонну розмову, а швидше говорити один з одним", — додав він.

За словами Зеленського, він має дуже добрі дипломатичні відносини з президентами США, Словаччини, канцлером Німеччини та іншими лідерами.

"Ці відносини такі ж міцні, як і з країнами, про які я вже сказав. Я просто говорю, що ще з'явилася і ось ця iPhone-дипломатія. Вона мені допомагала дуже сильно в перші дні війни. Я з Дудою говорив і вночі, і коли мені це потрібно було. А президент Байден, до речі, перший, хто зателефонував після атаки вторгнення. Це було, здається, о 6:20 ранку. Здається, його дзвінок був перший", — згадує глава держави.

Як писала "ДС", Володимир Зеленський назвав свого російського колегу Володимира Путіна не зовсім адекватною людиною та терористом за своєю суттю, з яким не можна вести переговори.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua