• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський розвантажив українські суди

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зміни до Кримінально-процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Законом № 817-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів» вносяться зміни до частини 2 статті 31 і статті 315 Кримінально-процесуального кодексу України, якими встановлюється, що кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів тільки за клопотанням обвинуваченого.

Наголошується, що це прискорить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції, позитивно вплине на реалізацію прав сторін кримінального провадження, дотримання засад кримінального провадження, якість роботи місцевих судів України загальної юрисдикції.

Більше того, закон дозволить розвантажити українські суди від розгляду великої кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох професійних суддів і буде сприяти поліпшенню доступу громадян до правосуддя та виконанню завдань кримінального судочинства, закріплених як у національному законодавстві, так і в міжнародних угодах.

Досі багато кримінальних проваджень, які розглядаються в судах першої інстанції колегією суддів, перебували в цих судах протягом двох і більше років. Це повʼязано як із зростанням кількості таких справ, так і зі складністю узгодження графіків судових засідань між членами колегії, особливо в період відпусток.

Крім того, у великій кількості судів правосуддя здійснюють не більше трьох суддів, у результаті чого після розгляду клопотання органу досудового розслідування під час досудового розслідування в цьому суді вже неможливо створити колегію суддів, а тому справи направлялися до апеляційних судів з метою зміни територіальної підсудності та направлення справ на розгляд в інші суди. Надалі значна віддаленість суду, що розглядає справу, від місця проживання учасників кримінального провадження приводила до низької явки на судові засідання та відкладення розгляду справи. Всі ці фактори негативно впливали не тільки на швидкість судового розгляду, а й на його якість.

Зазначимо, закон № 817-IX, який Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua