• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Зеленський затвердив склад ради по забезпеченню прав захисників України

Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод захисників України очолила радник керівника Офісу президента Олена Вербицька, а її заступниками стали нардепи Ігор Герасименко та Єгор Чернів

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить відповідний указ, опублікований на офіційному сайті президента, передає "ДС".

Про те, що керувати радою буде волонтерка та радниця керівника ОП Альона Вербицька було відомо ще з указу Зеленського про створення відповідного органу. 

Наразі ж президент призначив її заступником нардепа від "Слуги народу", учасника АТО Єгора Чернєва. Ще одним заступником став безпартійний нардеп, учасник АТО та Герой України Ігор Герасименко.

Секретарем Консультативної Ради став радник керівника Офісу президента України Андрій Ляхович.

Зазначається, що новостворений орган "займатиметься моніторингом додержання прав і свобод учасників Революції Гідності, ветеранів антитерористичної операції, військовослужбовців, які захищають національну безпеку і забезпечують оборону на Донбасі, а також волонтерів і правозахисників".

Планується, що рада буде вносити пропозиції щодо захисту порушених прав згаданих осіб, помилування, забезпечення справедливого правосуддя та застосування амністії.

Як повідомляла "ДС", Міністерство у справах ветеранів на державному рівні ініціює введення Інституту ветеранського омбудсмена.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua