• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський затвердив стратегію розвитку правосуддя в Україні на три роки

Президент України Володимир Зеленський затвердив стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-23 рр. Вона визначає основні засади та напрями розвитку системи правосуддя

Реклама на dsnews.ua

Відповідний указ № 231 опублікований на сайті Офісу президента, передає "ДС".

У документі визначено проблеми, які необхідно розвʼязати для подальшого вдосконалення функціонування судової влади та здійснення правосуддя.

Одним з напрямів стратегії є покращення доступу до правосуддя. Планується провести аудит системи місцевих судів - будуть визначати проблеми та недоліки.

Також документ ставить за мету посилення функціональної та процесуальної спроможності Верховного суду.

Крім того, у стратегії визначена необхідність ефективної організації роботи Вищого антикорупційного суду. Зокрема, мова йде про постійні приміщення, які відповідатимуть будівельним нормам і безпековим стандартам.

Однією з цілей стратегії стане те, що формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя відбуватиметься за результатами відкритого конкурсу, проведеного за участю міжнародних експертів.

Також у документі йдеться про розвиток органів прокуратури та вдосконалення інституту адвокатури.

Крім того, Стратегія передбачає вдосконалення механізмів перевірки доброчесності суддів Конституційного суду України та дотримання ними стандартів професійної етики.

Пропонується змінити процедури конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КС, їхньої перевірки на доброчесність та відповідність рівню професійної компетентності з можливим залученням міжнародних експертів.

Передбачається запровадження механізму захисту суддів Конституційного суду від політичного та іншого тиску під час ухвалення рішень і висновків.

Як повідомлялось, Верховна Рада незабаром має розглянути проєкт закону про реформу Конституційного суду. В середині квітня Рада прийняла за основу доопрацьований законопроєкт №4533 про реформу Конституційного суду України. У документі збережений існуючий порядок прийняття рішень КСУ.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив про високий рівень співпраці України з Європейською комісією за демократію через право (Венеціанською комісією), яка надає вагому консультативну допомогу у впровадженні ключових реформ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua