• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Зеленський збирав РНБО: про що говорили

Президент Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони, яке було присвячено діяльності системи військово-лікарських комісій (ВЛК) та корупції в цій сфері

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба глави держави, передає "ДС".

За підсумками засідання було прийнято рішення провести комплексну перевірку обґрунтованості рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені після 24.02.22 року та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями. Усіма випадками, коли рішення явно безпідставні та незаконні, мають зайнятися правоохоронці. 

За результатами перевірки будуть зроблені висновки щодо тих осіб, які на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон за час від початку повномасштабної агресії.

Також вирішено розширити можливості проходити ВЛК в цивільних медичних закладах та завершити процес повної цифровізації всієї роботи ВЛК.

Крім того, було вирішено переглянути систему визначення придатності до військової служби з тим, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності.

Кабінету міністрів України доручено забезпечити належний рівень ефективності роботи ВЛК.

Як повідомляла "ДС", міністр оборони Олексій Резніков заявив, що випадки корупції спостерігаються переважно в цивільних військово-лікарських комісіях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua