• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Ярослав Железняк: Зараз у "Голосу" підтримка навіть більша, ніж вона була при Вакарчуку

Про рейтинг партії після відходу Святослава Вакарчука, конституційну кризу і перспективи отримання траншу від МВФ "ДС" поговорила із заступником голови фракції партії "Голос", народним депутатом Ярославом Железняком

Ярослав Железняк
Ярослав Железняк / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

"ДС" Чи виправдалися ваші очікування щодо місцевих виборів? Як загалом пройшла кампанія, чи відновився рейтинг партії після відходу Вакарчука?

Я.Ж. Вибори пройшли дуже добре, ми задоволені. Я був відповідальним за Київську область, у нас тут зайшло 18 команд. Крім того, ми показали відмінний результат у Києві і Львові. Всім тим, хто кричав, що партію "Голос" не чути або що у нас немає шансів після Вакарчука, ми показали, що залишаємося командою і залишаємося в політичній структурі країни. Тому ми задоволені, 300 депутатів від Галичини до Донеччини — це непогано. Притому у нас завжди політика не кількості, а якості, і наші депутати це доведуть у роботі.

Щодо рейтингу — звичайно, він відновлюється, було 2,8%, нині 4,7%. Мені здається, що зараз у нас підтримка навіть більша, ніж вона була при заході в парламент.

"ДС" Хто ваш потенційний союзник в місцевих радах, а з ким не підете на союз ні за яких умов?

Я.Ж. Місцева політика не має формальних коаліцій, на відміну від Ради. Одне можна сказати точно — голосувати з проросійськими силами ми не будемо, решта залежить від структури конкретної ОТГ.

"ДС" Пройшов уже місяць з часу скандального рішення Конституційного Суду. Два варіанти виходу зі становища, що склалося, запропоновані Володимиром Зеленським і Дмитром Разумковим у співавторстві з іншими депутатами, так і не потрапили до порядку денного. Яким може бути вирішення конституційної кризи?

Я.Ж. Слуги народу і Офіс президента блокують проєкт Разумкова — може, їм важливіша політична гра, а не доля країни. Думаю, в робочій групі, яка вже створена за дорученням віцеспікера Олени Кондратюк, ми напрацюємо прийнятний варіант.

Реклама на dsnews.ua

"ДС" Владі все важче збирати голоси за свої ініціативи, навіть у власній фракції, багато аналітиків прогнозують її розпад і призначення позачергових виборів якщо не на весну, то на осінь 2021 року. Як ви вважаєте, це можливо?

Я.Ж. Я взагалі не вірю в перевибори найближчим часом.

"ДС" Вчора "слуги" були готові голосувати за постанову Кабміну №1100 про "карантин вихідного дня", але в останній момент передумали. Чому?

Я.Ж. Вони передумали не в останній момент, а ввечері. Кажуть, що цим рішенням був незадоволений Офіс президента і просив за нього не голосувати.

"ДС" Чи можлива відставка уряду Шмигаля до фінального голосування за бюджет?

Я.Ж. Думаю, це дуже малоймовірно. Тобто Шмигаль залишиться у своєму кріслі до наступного року.

"ДС" Як ви оцінюєте перспективу отримання чергових грошей від МВФ без аудиту ковідного фонду? Чи достатньо буде для цього якось розрулити тільки конституційну кризу?

Я.Ж. Думаю, це реально. Там три вимоги — щодо дефіциту бюджету, незалежності Нацбанку, а також щодо антикорупційної інфраструктури. Тобто прозорий і чесний конкурс на голову САП, припинення спроб тиску на НАБУ і повернення е-декларацій. Якщо з цим все буде добре — думаю, дадуть. Виконання тільки одного пункту, звичайно, не допоможе.

    Реклама на dsnews.ua