• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

"Житло, робота, кредити": у Міноборони розповіли, як росіяни витісняють жителів окупованих територій

Росія намагається вплинути на зміну етнічного складу населення окупованої території України

Армія РФ
Росіяни витісняють жителів окупованих територій України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передає "ДС".

За її словами, найбільш активно такі дії проводяться у Луганській області.

"З цією метою урядом РФ ініційовано масштабне переселення з віддалених регіонів Росії значної кількості осіб різних національностей, переважно малозабезпечених верств населення", — каже Маляр.

Вона додала, що прибулим з РФ на захопленій території України всіляко допомагають місцеві окупаційні адміністрації: забезпечують негайне розміщення сімей, працевлаштування, надання доступних (пільгових) кредитів на придбання житла, розвиток бізнесу тощо.

Водночас місцевих мешканців — особливо тих, кого підозрюють у проукраїнській позиції, — окупанти за різноманітними приводами продовжують депортувати до РФ.

"У такий спосіб противник прагне знищити українську державність та національну самоідентичність суспільства на тимчасово окупованих українських територіях", — переконана Ганна Маляр.

Як писала "ДС", у британській розвідці вважають, що примусова роздача російських паспортів українцям, які опинилися на окупованій території, є спробою "прив’язати" ці території до Росії та продемонструвати начебто успіх вторгнення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua