• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Жванія може стати радіоактивним королем

В атомній галузі України незабаром може змінитися куратор
Фото: noviny.su
Фото: noviny.su
Реклама на dsnews.ua

Державний концерн "Ядерне паливо України" планує очолити креатура Давида Жванії Тетяна Амосова. Таким чином, співвласник Діамантбанку обірве останню нитку зв'язку з атомною галуззю свого колишнього партнера Миколи Мартиненка

Як відомо, корупційний скандал навколо Миколи Мартиненка закінчився позбавлення його депутатських повноважень. Разом з ними він втратив посаду голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Грунтуючись на цьому факті, багато хто поспішив заявити про повної стерилізації впливу Миколи Володимировича на енергетику. Але це далеко не так - зараз Мартиненко курирує галузь через своєчасно розставлених менеджерів в профільних держструктурах. Правда, це зовсім не означає, що він буде спокійно зберігати свої позиції. Найближчим часом відставний депутат може втратити оперативний контроль над державним концерном "Ядерне паливо", до складу якого входить монопольний виробник уранового концентрату в Україні Східний ГЗК, держпідприємство "Смоли" та інститут промислової технології. Зараз "Ядерне паливо" очолює близький до Мартиненко екс-замдиектора Східгзк Сергій Дробот. Спосіб його планованої зміни простий. Він передбачає визнання недійсними розпорядження Кабміну №470-р та наказу Міністра енергетики та вугільної промисловості №90-к/к, на підставі яких у 2013 р. з посади генерального директора держконцерну була звільнена Тетяна Амосова. За даними джерел "ДС", відповідну заяву її нещодавно юристи подали в Печерський районний суд Києва, який вже призначив дату його розгляду - 19 січня.

Ключове завдання Жванії - отримати важіль впливу на Мартиненко та посадити його за стіл переговорів, основною темою яких стане паритетне поділ їх колись спільного бізнесу

Про юридичних причини відновлення в посаді Амосової її представники поки не поширюються, обмежуючись натяками на те, що слабким місцем обох оспорюваних документів є формулювання, на підставі якої тоді і була звільнена Тетяна Володимирівна - "у зв'язку з невиконанням умов контракту". Втім, бюрократична частина цього процесу не так і важлива. Куди вагоміше ідеологічна. Вона базується на тому, що Тетяна Амосова близька до екс-нардепа Давида Жванії. За даними джерел "ДС", вони знайомі ще з 90-х років минулого століття, коли Амосова обіймала посаду віце-президента "Енергоатому". В той час з цим державним підприємством активно працювали структури групи "Торговий дім", створеної на паритетній основі Жванія і Мартиненко. Судячи з усього, ця співпраця була ефективною, адже після призначення в 2005 р. на посаду глави Мнс, Давид Важаєвич зробив Тетяну Володимирівну своїм першим заступником. А в 2010-му з його подачі Амосова була призначена главою концерну "Ядерне паливо".

На той момент вона вважалася близькою до Жванії та Мартиненка, але після останньої перезавантаження влади в країні давні партнери побили горщики. У цього розлучення було два головних наслідки, і вони обидва грали проти Давида Важаєвича. Перше зводилося до того, що Мартиненко встановив одноосібний оперативний контроль над групою "Торговий дім" та підпорядкованими їй підприємствами. Друге полягало в тому, що завдяки посади голови парламентського комітету з питань ПЕК Мартиненко взяв безпосередню участь у формуванні управлінського патріархату серед профільних держпідприємств, одним з яких є "Ядерне паливо".

Зараз, коли Мартиненко втратив цю посаду, його вплив на енергетику різко ослаб. З цієї точки зору спробу Жванії повернути в держконцерн свого людини можна вважати як мінімум своєчасною. Правда, джерела "ДС" кажуть, що використовуючи тему відновлення в посаді Тетяни Амосової, Давид Важаєвич переслідує інші цілі. За їх словами, його базова завдання - отримати важіль впливу на Мартиненко та посадити його за стіл переговорів, головною темою яких стане паритетне поділ їх колись спільного бізнесу.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua