• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

ЗСУ адаптували свої літаки під американські авіабомби

Українські Повітряні Сили адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомб GBU-39

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє видання The Washington Post, пише "ДС".

У виданні стверджують, що авіація ЗСУ вже використовує малогабаритні керовані авіабомби GBU-39 для ударів по російських окупантах. Також у відкритому доступі з’явилося зображення літака озброєного цими авіабомбами, які закріплені під крилом. На корпусі однієї GBU-39, видно заретушований напис та дата 12 травня 2024 року.

Згідно з оцінками, які наводить американське видання, при застосуванні авіабомб GBU-39 із літаків, успішність використання складає 90%.

Заявлено, що ці бомби виявилися стійкими до перешкод, які створюють російські системи радіоелектронної боротьби. Також малі розміри ускладнюють виявлення та перехоплення цих бомб російськими засобами ППО.

GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB) – американська легка керована високоточна авіаційна бомба, масою 130 кілограмів, що має діаметр близько 190 мм і довжину близько 1,8 м. Максимальна дальність польоту до 110 км за умови скидання з великої висоти.

Конструкція бомби має крила, які розкладаються в польоті, що дозволяє істотно збільшити дальність ураження цілей.

За даними Мілітарного порталу, при пікіруванні на ціль з великої висоти завдяки вольфрамовому наконечнику вона здатна пробивати бетонні укриття. Система підриву дозволяє перед скиданням вибирати повітряний підрив та затримку підриву після влучання. Точність влучання досягається за допомогою бортової системи керування з інерційною системою та GPS.

GBU-39 також входить до складу боєприпасів GLSDB – це поєднання цієї бомби з ракетним двигуном від реактивного снаряда М26 для застосування з реактивної системи HIMARS. Завдяки двигуну та крилам, дальність польоту GLSDB сягає 150—160 кілометрів.

Українські військові також використовували цю зброю, однак, за даними західних ЗМІ, вона виявилася вразливою до радіоелектронних перешкод та стала причиною промахів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua