• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

ЗСУ звільнять Лиман за наступні 72 години, — ISW (МАПА)

Збройні сили України, ймовірно, повністю оточать чи візьмуть під контроль Лиман Донецької області протягом наступних 72 годин

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Аналітики, посилаючись на так званих "офіційних представників "ДНР" та російських військових кореспондентів, пишуть, що російські війська все ще контролюють Лиман, але відступили з позицій у Дробишеві та Ямполі.

Мапа: DeepStateMap
Мапа: DeepStateMap

Російські джерела, на які посилається ISW, стверджували, що росіяни все ще контролюють одну дорогу з Лимана до Торського, тоді як українські сили перекрили дорогу Дробишеве-Торське в районі Ставків.

Ці джерела також відзначили зростання активності українських розвідувально-диверсійних груп на трасі Сватово-Торське на північний схід від Лимана, після того як вони, за повідомленнями, перетнули річку Жеребець. На геолокаційних кадрах також видно, як українська артилерія завдає ударів по відступаючих російських силах в районі Торського.

Також ISW пише, що 30 вересня українські сили продовжували завдавати ударів по російських військових об'єктам у Луганській області. На геолокаційних кадрах видно наслідки українських ударів HIMARS по телевізійній вежі та радіоретранслятору в Старобільську, а також по асфальтовому заводу під Алчевськом, де, за повідомленнями, розташовувались російські війська.

Виведення російських військ з Лиману нагадує хаотичний відступ з Балаклії на Харківщині з поганою координацією та відсутністю артилерійської підтримки.

Російське військове командування не надіслало необхідних підкріплень і натомість обстрілює ракетами Миколаївську область, а не допомагає обороні Лимана.

Тим часом ISW повідомляє, що ЗСУ продовжують поступово просуватися навколо Куп’янська на східному березі річки Оскіл. Аналітики звертають увагу, український Генштаб повідомив, що російські війська обстріляли Петропавлівку (за сім кілометрів на схід від Куп’янська), тож це може свідчити про те, що ЗСУ діють в цій площі.

Разом з тим у Луганській області російські війська продовжують зазнавати втрат через удари HIMARS, зокрема, під Алчевськом на заводі, де окупанти організували базу.

Російські війська продовжують наземні атаки в Донецькій області, але не досягають територіальних здобутків. Обстріли й далі тривають по всій лінії фронту.

Тим часом українські війська відбили російські наземні атаки в районі Бахмута та Веселої Долини (6 км на південний схід від Бахмута), Зайцевого (8 км на південний схід від Бахмута), Одрадівки (9 км на південь від Бахмута) та Майорська (20 км на південь від Бахмута).

Українські військові представники зберігали оперативне мовчання щодо українських наземних маневрів у Херсонській області, але заявили, що українські сили продовжують змушувати російські війська захищати свої позиції.

Зокрема, російські окупанти намагаються відновити мостові переправи через Дніпро та стягувати до Херсона додаткові сили. Так, війська РФ намагаються відновити роботу Антонівського мосту та завозять на міст додаткові будівельні матеріали та ремонтну техніку.

Відзначено проведення неуточнених "успішних дій ЗСУ в районі Давидового Броду". Вказано, що українські сили "подавили російський опорний пункт", а це може означати, що наші бійці здійснили наземну атаку в цьому районі, або ж завдали щільного удару по росіянах.

Наразі виділяють дві зони кінетичної активності: на південь від кордону Херсонської та Дніпропетровської області та навколо українського плацдарму над річкою Інгулець.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua