• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Звіт ООН по Україні: загострення на Донбасі, конституційна криза, "наступ" на свободу слова

Управління верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило звіт щодо України, в якому зафіксовано збільшення порушень "тиші" на Донбасі, а також зростання кількості жертв серед мирного населення

Реклама на dsnews.ua

Відповідний звіт охоплює період з 1 лютого по 31 липня, інформує "ДС".

"Протягом вказаного періоду кількість порушень режиму припинення вогню в зоні конфлікту значно збільшилася в порівнянні з попереднім півріччям, що призвело до зростання числа жертв серед цивільного населення і випадків пошкодження цивільних обʼєктів. УВКПЛ (Управління Верховного комісара ООН з прав людини, — прим. "ДС") зафіксувало 62 жертви серед цивільного населення, що мали місце у звітному періоді: 15 загиблих (11 чоловіків, троє хлопчиків і одна дівчинка) і 47 поранених (30 чоловіків, 13 жінок, три хлопчики і одна дівчинка), що на 51 відсоток більше в порівнянні з попереднім півріччям", — йдеться у документі.

Зазначається, що УВКПЛ стурбоване конституційною кризою, викликаною відстороненням від посади, звільненням і кримінальним переслідуванням двох суддів Конституційного Суду, що ставить під загрозу незалежність судової влади та верховенство права в країні.

У звіті повідомляється, що в окупованому Криму "РФ обмежувала свободу мирних зібрань", а також задокументовано факти катувань і жорстокого поводження з боку ФСБ та порушення права на справедливий судовий розгляд.

У доповіді також наголошується, що на переважній більшості зборів "правоохоронні органи забезпечили належні заходи безпеки", а також "стали рідше відбуватися напади на опозиційну політичну партію "Партія Шарія".

При цьому УВКПЛ назвав закриття телеканалів нардепа ОПЗЖ Тараса Козака (ZIK, 112, NewsOne) через санкції таким, що "не відповідає міжнародним стандартам про право на свободу вираження поглядів".

ООН задокументувала шість випадків дискримінації, насильства та прояви нетерпимості стосовно осіб, що належать до груп меншин.

Як писала "ДС, президент Володимир Зеленський, виступаючи на сесії Генеральної асамблеї, присоромив ООН через нерівний розподіл вакцин від COVID.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua