• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Тупицький і Касмінін вимагають скасувати проведення конкурсу в Конституційний Суд

Колишній голова Конституційного Суду Олександр Тупицький та екссуддя Олександр Касмінін оскаржують в Окружному адмінсуді Києва (ОАСК) рішення про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад в КСУ

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні ОАСК, передає "ДС".

Йдеться про конкурс, який проводиться для відбору кандидатів на посаду суддів Конституційного Суду за квотою президента. Він був оголошений завдяки тому, що президент Володимир Зеленський скасував укази про призначення Тупицького і Касмініна суддями КСУ. 

Позиваються фактично звільнені судді до Офісу президента та до конкурсної комісії. Третіми сторонами у позові визначені Зеленський та безпосередньо Конституційний Суд. 

Основна вимога позову – визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії про початок конкурсу на вакантні посади. ОАСК просять зобов'язати видали конкурсну комісію відкликати оголошення про проведення конкурсу. 

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді очільника КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

27 березня 2021 року Володимир Зеленський скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua