• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Топ-25 успішних менеджерів українських компаній

Представляємо черговий фірмовий рейтинг журналу "Власть денег"

Рейтинг успішних менеджерів
Рейтинг успішних менеджерів
Реклама на dsnews.ua

Червневий номер журналу "Власть денег" представляє один з найпопулярніших і резонансних рейтингів — топ-25 успішних менеджерів українських компаній. У рейтинг увійшли менеджери як приватних, так і державних компаній різного калібру, при відборі кандидатів враховувалися різнопланові професійні показники керівників, в тому числі досвід роботи, профільна освіта, кар'єрне зростання, авторитет в колективі і, звичайно ж, загальні показники відповідної компанії.

Цього року особливу увагу було приділено вмінню керівника знайти ефективні заходи протидії викликам, що постають перед компаніями внаслідок пандемії і змін в бізнес-середовищі, а також здатності знайти єдино правильне рішення в складних ситуаціях. При підготовці рейтингу використовувалися дані з різних відкритих джерел, у тому числі офіційна інформація компаній, повідомлення ЗМІ, думки галузевих експертів.

Ми прагнули представити в рейтингу по можливості широку регіональну географію компаній і водночас широкий галузевий спектр. Складаючи топ-25, ми хотіли підкреслити досягнуті позитивні результати, тому представляємо найуспішніших українських менеджерів в алфавітному порядку (за прізвищами), без ранжирування за номерами.

Олександр Альба, співвласник SkyUP&Join Up

Олександр Альба
Олександр Альба

Народився в Києві в 1986-му, випускник Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Одразу після закінчення університету, з 2010 р., почав працювати в Join UP !, що дозволило йому максимально глибоко зануритися в усі аспекти цього непростого бізнесу — досить згадати, що вже в 2019-му, напередодні пандемії, що вдарила по турбізнесу, оператор Join UP ! займав до 30% ринку організованого виїзного туризму.

Авіакомпанія SkyUp була створена в червні 2017-го, початок виконання рейсів — травень 2018 р. Працює авіаперевізник по гібридній моделі — виконує чартерні і регулярні рейси. За даними Державіаслужби, перевізник входить до п'ятірки найбільших в Україні за обсягами пасажирських перевезень. Крім того, SkyUp Airlines увійшов до числа найдинамічніших авіакомпаній Європи за версією британського вісника The Anker Report. Лоукостер зайняв сьому сходинку в списку європейських перевізників за швидкістю зростання маршрутної мережі, відкривши 93 нових напрямки в 2018–2019 рр.

Реклама на dsnews.ua

Олексій Вадатурський, Герой України, засновник і беззмінний гендиректор компанії "НІБУЛОН"

Олексій Вадатурський
Олексій Вадатурський

Він на власному прикладі довів: український аграрій може не тільки розвивати сільське господарство, а й стати новатором у відродженні українського судноплавства і суднобудування. За 30 років діяльності "НІБУЛОН" пройшов унікальний шлях, отримавши визнання як провідний український інвестор і приклад побудови соціально відповідального бізнесу. Завдяки діяльності компанії, створеній нею унікальній логістичній системі Україна відома сьогодні у світі як постачальник високоякісного зерна і експерт з логістики. У період коронакризи Олексій Вадатурський реалізував системну програмну допомогу українській медицині, направивши 100 млн грн на створення належних умов діагностики та лікування українських пацієнтів. А в самій компанії були забезпечені належні умови для організації ефективної роботи всього семитисячного колективу.

Олена Буркатовська, генеральний директор "ОптімусАгро Трейд"

Олена Буркатовська
Олена Буркатовська

"ОптімусАгро Трейд" з 2012 р. очолює Олена Буркатовська. Нею проведена масштабна реструктуризація бізнес-моделі, яка дозволила суттєво оптимізувати роботу компанії. Завдяки результат-орієнтованому підходу, професіоналам і надійним партнерам компанія стала одним з найбільших переробників соняшнику в Україні. В даний час вона входить до п'ятірки найбільших виробників нерафінованої соняшникової олії, до десятки експортерів високопротеїнового гранульованого шроту і до десятки компаній-експортерів з елеваторних потужностей в Україні. Серед найбільших активів компанії — Запорізький маслоекстракційний завод потужністю переробки насіння соняшнику 900 тис. т на рік і мережа елеваторів загальною ємністю зберігання зерна 1,1 млн т.

Олена Вдовиченко, генеральний директор "МЕТРО Кеш енд Кері Україна"

Олена Вдовиченко
Олена Вдовиченко

У травні 2021-го Олена Вдовиченко була призначена гендиректором "МЕТРО Кеш енд Кері Україна" — це виявилося першим в історії компанії внутрішнім призначенням на таку посаду.

Свою кар'єру в "МЕТРО Кеш енд Кері Україна" Олена Вдовиченко почала в 2005 р., обіймаючи різні посади в департаменті логістики. У 2013-му її призначили начальником управління організації ланцюгів поставок "МЕТРО Кеш енд Кері Україна", пізніше вона посіла посаду начальника управління продовольчих товарів, після чого в липні 2017 р. перейшла на посаду заступника комерційного директора. З травня 201- го Олена — комерційний директор, а з жовтня 2020 р. — директор з продажу та операційної діяльності.

Результат такої стабільної кар'єри в компанії в тому, що за останні роки Олена зі своєю командою досягла високих показників, визначила стратегію розвитку власних торгових марок METRO і змогла значно наростити продажі.

Олівер Гірліхс, генеральний і фінансовий директор Bayer в Україні

Олівер Гірліхс
Олівер Гірліхс

Ось уже майже рік, як Олівер Гірліхс працює генеральним і фінансовим директором "Байєр" в Україні. З цією компанією пов'язана вся його кар'єра, починаючи з роботи у відділі закупівель в Німеччині, — далі все більш відповідальні посади в різних країнах Європи, Мексиці і штаб-квартирі компанії. Перед призначенням в Україну з вересня 2017 р. Олівер очолював "Байєр" в Західній і Центральній Африці.

"Байєр" в Україні — частина глобального концерну Bayer AG зі штаб-квартирою в Леверкузені (Німеччина). В Україні компанія присутня з 1992 р. Близько 700 професіоналів працюють, щоб представити інноваційні продукти і знання про них для українських споживачів. "Байєр" в Україні представлений такими напрямами, як фармацевтичний підрозділ, підрозділи безрецептурних препаратів і аграрний.

Анна Горкун, CEO 46 Parallel Wine Group

Анна Горкун
Анна Горкун

Сімейна виноробна компанія Анни і Тараса Горкун — 46 Parallel Wine Group — була створена з амбітною метою: стати візитною карткою на виноробній карті світу, щоб Україна могла пишатися своїм високоякісним вином. Кредо компанії — Proudly Ukrainian. Саме тому вина 46 Parallel Wine Group створені виключно з українського винограду, який народився на 46-й "виноробній паралелі" України — в Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. До слова, на цій же 46-й паралелі розташовані найкращі теруари Бургундії і Бордо — і це не випадково.

Компанія на всіх етапах контролює процес створення вина — від вирощування лози до розливу в пляшки, гарантуючи якість своїх вин. Вина 46 Parallel Wine Group за перший рік існування завоювали майже 40 нагород на престижних дегустаційних конкурсах, а також ряд позитивних відгуків світових експертів. "Коли ти щось створюєш, то прагнеш вкладати душу, інакше проєкт набуває форми рутинного процесу, чергового завдання, яке не має ні амбіції, ні перспективи, — каже Анна Горкун. — Чим більше в Україні буде якісних вин, тим більше приводів для гордості і грошей в країні".

Андрій Гриненко, генеральний директор Clear Energy Group

Андрій Гриненко
Андрій Гриненко

Створена в 2015 р. група компаній Clear Energy Group, якою керує Андрій Гриненко, — не тільки лідер українського ринку біоенергетики, але і флагман декарбонізації і системного waste-management. В сьогоднішній Україні він один з головних візіонерів "чистої енергетики", і це — його місія.

"З відходів можна створити енергію. Все сміття, яке ви щодня викидаєте в баки біля будинку, звозять на місцеві звалища. З роками між шарами сміття і землі утворюється газ. Правильно його добуваючи, можна генерувати енергію. Будівництвом установок, які видобувають цей газ і переробляють його в електроенергію, і займається наша компанія", — розповідає Андрій Гриненко.

Саме під керівництвом Андрія Гриненка сформувалася команда, яка побудувала одну з перших в Україні ТЕС на біомасі, управляє полігонами ТПВ в Одесі і Тернополі, реалізує проєкти з вітро- та сонячної енергетики, когенерації.

Олексій Зозуля, виконавчий директор торговельної мережі Фокстрот

Олексій Зозуля
Олексій Зозуля

Не просто повернутися в Фокстрот, але й вивести компанію на новий рівень — це про Олексія Зозулю.

У перший період роботи, з 2005 по 2010 рр., він вибудував кар'єру в Фокстрот від керівника регіональної служби роздрібних продажів до операційного директора. З 2010 по 2011-й — керував проєктом в "Депот Девелопмент Груп" в Групі компаній "Фокстрот". Потім був період 2011–2018 рр., коли Олексій працював з іншими ритейлерами в фарм- і FMCG-сфері.

У березні 2019 р. його запросили на посаду керівника управління продажів мережі електроніки та побутової техніки Фокстрот, а вже в жовтні топменеджер очолив всю компанію. Завдяки професійному досвіду та особистим якостям Олексія Зозулі бренду вдалося не тільки без втрат пройти кризовий 2020 р. пандемії, але й зберегти лідерство, забезпечити якісне і кількісне зростання бізнесу з акцентом на омніканальність продажів.

Тарас Корніяченко, генеральний директор "ТЕДІС Україна"

Тарас Корніяченко
Тарас Корніяченко

За 10 років своєї історії "ТЕДІС Україна" стала однією з найбільших українських дистрибʼюторських компаній. У нашій країні сьогодні немає іншого такого дистриб'ютора в FMCG-секторі, який може здійснити доставку товару по всій території України в рекордно короткі терміни. Компанія протягом тижня може повністю покрити територію країни, виводячи на ринок нову марку або новий продукт.

Сьогодні в "ТЕДІС Україна" діє розвинена система кар'єрного зростання: співробітникові показують, яким чином він може від звичайного торгового представника дорости до старшого, супервайзера тощо. І це стосується всіх позицій, які є в компанії.

"Ми системно виступаємо за повну прозорість і посилення контролю за обігом та пересуванням тютюнової продукції. Тоді у виграші будуть і учасники ринку, і державний, і місцеві бюджети", — каже Тарас Корніяченко.

Єлизавета Коробченко, генеральний директор Avon в Україні та Грузії

Єлизавета Коробченко
Єлизавета Коробченко

У 2018 р. Єлизавета очолила AVON Україна та Грузія як генеральний директор, але її загальний управлінський досвід налічує вже понад 25 років.

Під керівництвом Єлизавети компанія зміцнила свої позиції б'юті-бренду номер один (за даними Euromonitor International в 2019 р., нагороди "Бренд року 2020" і "Бренд року 2021" у Всеукраїнському конкурсі від дослідницького бюро "Гільдія брендів") і лідера на ринку прямих продажів України і Грузії. У 2020-му вперше у своїй історії компанія провела масштабний ребрендинг і запустила сміливу комунікаційну платформу #watchmenow # осьщояможу, засновану на Всеукраїнському дослідженні жінок, результати якого лягли в основу багатьох масштабних проєктів і соціальних ініціатив Avon.

У 2020 р. Єлизавету обрали головою Ради директорів УАПП (Української асоціації прямих продажів) і переобрали в 2021 р.

Володимир Костюк, виконавчий директор АТ "Фармак"

Володимир Костюк
Володимир Костюк

Володимир Костюк — кандидат фармацевтичних наук, кар'єра якого з 2008 р. пов'язана з компанією "Фармак". Він був начальником цеху з виробництва рідких і м'яких лікарських засобів, далі став операційним директором компанії. Відповідав за розробку і реалізацію стратегії в сфері виробничих операцій, впровадження ефективних бізнес-процесів, управління виробничою діяльністю, за розвиток і розширення потужностей "Фармак". Напрацював велику базу контактів із зарубіжними партнерами, розвиваючи міжнародне співробітництво підприємства.

З 2018 р. Владимир Костюк — виконавчий директор АТ "Фармак". Спочатку його головним завданням на цій посаді було зміцнення лідерських позицій підприємства на фармацевтичному ринку. З 2020-го додалося завдання зберегти зростання компанії в умовах пандемії і глобальної кризи. Судячи з результатів роботи, у нього це вийшло.

Андрій Кравець, голова правління Укргазбанку

Андрій Кравець
Андрій Кравець

Вся доля Андрія Кравця виявилася пов'язаної з фінансовою системою незалежної України. За його плечима три вузи: Київський інститут інженерів цивільної авіації, Вища школа комерції (Тулуза, Франція), Київський національний економічний університет.

А ще — колосальний досвід взаємодії з міжнародними фінансовими організаціями, робота в закордонних представництвах, керівництво інвестиційною компанією. Далі — заступник міністра фінансів України, потім — заступник голови правління ПАТ "ВТБ БАНК", член правління АБ "Укргазбанк". 2 листопада 2020 р. призначений на посаду голови правління АБ "Укргазбанк".

Вражаючий 30-річний досвід роботи Андрія Кравця як в фінансових установах України, так і в органах державної влади дозволяють йому впевнено перетворювати Укргазбанк в лідера банківського ринку України.

Антон Кульчицький, директор компанії "Прогрестех-Україна"

Антон Кульчицький
Антон Кульчицький

Майже рік тому інжинірингову компанію "Прогрестех- Україна" очолив Антон Кульчицький — американський вчений і бізнесмен з українським корінням. Кандидат фізико-математичних наук, засновник американської компанії Coupi.

Це той випадок, коли в одній персоні поєднуються таланти вченого і бізнесмена, даючи синергію, таку необхідну для реалізації найсучасніших проєктів. Кульчицький відомий в тому числі як учасник проєктів NASA з дослідження руху марсоходів Spirit і Opportunity, коригування траєкторії астероїдів, аналізу впливу "сонячного вітру" на місячний грунт, вивчення складу комет. Працював в Університеті Аляски і Арктичному суперкомп'ютерному центрі.

Сьогодні під його керівництвом компанія "Прогрестех-Україна" надає інженерні послуги, розробляє ПЗ для провідних підприємств. Основний партнер і замовник в США — корпорація Boeing.

Сергій Макогон, гендиректор ТОВ "Оператор ГТС України"

Сергій Макогон
Сергій Макогон

Сергій Макогон очолив ТОВ "Оператор ГТС України" в 2019-му. Під його керівництвом був успішно завершений анбандлінг — відділення оператора газотранспортної системи від НАК "Нафтогаз України", згідно з європейськими правилами. В результаті був створений сертифікований і незалежний, оператор ГТС, який відповідає європейському законодавству.

У 2014 р. Сергій Макогон змінив сферу міжнародного бізнес-консалтингу та аудиту на нафтогазову галузь, взявшись за реформування нафтогазового комплексу та створення ринку газу в Україні. З 2015 по 2019 рр. в АТ "Укртрансгаз" ініціював розробку та впровадження нових Кодексу ГТС і Кодексу ПСГ, запустив послуги "митний склад" та short-haul, щоб зробити українську ГТС і газові сховища більш привабливими для міжнародних компаній.

Владислав Малінін, гендиректор ПРАТ "ФІТОФАРМ"

Владислав Малінін
Владислав Малінін

Керувати фармацевтичним підприємством — одне з найскладніших завдань, тут таланти управлінця повинні поєднуватися з глибокими професійними знаннями. Владислав Малінін, який уже сім років працює у фармацевтичній галузі, цим вимогам відповідає: він має вищу технічну, вищу економічну освіту та ступінь МВА.

З 2019 р. він генеральний директор ПРАТ "ФІТОФАРМ", підприємства, що входить до топ-10 фармвиробників України за обсягом продажів товарів аптечного кошика в натуральному вираженні. Темпи зростання продажів ПРАТ "ФІТОФАРМ" в умовах кризи в 2020-му випередили динаміку ринку в 1,5 раза. За даними PharmXplorer, фармринок України за 2020 р. продемонстрував зростання в грошовому еквіваленті на рівні 8%, а показник зростання "ФІТОФАРМ" — 12%.

У 2020-му компанія увійшла до топ-25 кращих роботодавців України, системно реалізовуючи стратегію КСВ.

Петро Мельник, виконавчий директор і співвласник Agricom Group

Петро Мельник
Петро Мельник

Він — приклад приходу в АПК професійного управлінця та фінансиста. У 2000 р. Петро Мельник закінчив Міжнародний економіко-гуманітарний університет за спеціальністю "фінанси і кредит". Вивчав стратегічний менеджмент в Chartered Management Institute (Лондон), навчався на програмі МВА в Шеффілдському університеті (Велика Британія), на програмі "Агро семінар" в Гарвардській школі бізнесу (США).

Як розповідає сам Петро, в агробізнес він потрапив випадково. "Керівник агрохолдингу "Украгробізнес" набирав стажистів. Я тільки приїхав до Києва, мені організували зустріч, після якої відразу взяли на стажування", — згадує Мельник. Далі працював у різних компаніях і галузях. У 2013-му його запросили фінансовим директором в Луганськ, рік по тому він став CEO і співвласником компанії Agricom Group. Сьогодні Agricom Group обробляє 28 тис. га землі і входить до топ-5 інноваційних агропідприємств України.

Олександр Насиковський, партнер групи компаній DIM

Олександр Насиковський
Олександр Насиковський

З 16 років Олександр Насиковський, який виріс в Броварах в багатодітній родині, працював в приватному бізнесі, а в 22 роки відкрив свою справу — цех з виробництва металопластикових конструкцій. Заснував і очолив віконну фабрику "ОЛТА". На сьогодні це завод, який входить до трійки лідерів з виробництва віконних і дверних конструкцій з металопластику та алюмінію будь-якої складності.

З 2017 р. Насиковський навчався в Києво-Могилянській бізнес-школі при Національному університеті "Києво-Могилянська академія" за програмою Presidents "MBA.

У 2007 р. Олександр заснував проєктно-будівельну компанію "АРСАН-БУД", будував таунхауси і малоквартирні будинки в рідних Броварах. У 2011-му створив архітектурне бюро повного циклу АВН, а в 2014-му — девелоперську компанію DIM. У 2017-му група компаній провела ребрендинг — стала DIM group. Тоді ж DIM group запустив наймасштабніший проєкт на Теремках — ЖК "Метрополіс".

Вадим Непосєдов, засновник і президент компанії UTG

Вадим Непосєдов
Вадим Непосєдов

Понад 20 років досвіду роботи на ринку нерухомості України, понад 100 успішно реалізованих проєктів на ньому, глибоке знання особливостей українського ринку — це все Вадим Непосєдов.

Випускник Київського політехнічного інституту, він все своє професійне життя пов'язав з будівництвом і управлінням нерухомістю. Зокрема, безпосередньо під його керівництвом реалізована дуже успішна концепція ТЦ "Метроград" і мережа ТЦ "Квадрат" у Києві.

Маючи багатий досвід і масу успішних проєктів, в 2001 р. Вадим створив компанію UTG ("Українська Торгова Гільдія"). Сьогодні вона користується високою репутацією серед найбільших ритейлерів, девелоперів та інвесторів як на локальному, так і на міжнародних ринках. Співробітниками UTG від створення концепції до реалізації об'єкта були запущені такі ТРЦ, як Ocean Plaza, "Глобал UA", Lavina Mall, Smart Plaza Polytech, Smart Plaza Obolon, MEGANOM, New Way і багато інших.

Досягнення компанії UTG і особисто Вадима Непосєдова відзначені численними професійними нагородами.

Сергій Пилипенко, генеральний директор ПБГ "Ковальська"

Сергій Пилипенко
Сергій Пилипенко

У 21 рік Сергій Пилипенко вивів на ринок бренд "Бетон від Ковальської" — перший промисловий бренд в галузі. У 23 роки очолив розвиток девелоперського напрямку "Ковальської", потім об'єднав підприємства в групу "Ковальська" і в 30 років став гендиректором цієї промислово-будівельної групи.

Під керівництвом Сергія Пилипенка група "Ковальська" розпочала активний регіональний розвиток. Сьогодні близько 5000 чоловік працюють на її підприємствах в Київській, Житомирській, Львівській, Херсонській та Чернігівській областях.

За цей час ринкова капіталізація компанії зросла втричі і зараз становить понад $500 млн, прибуток виріс більш ніж в п'ять разів.

А сам Сергій Пилипенко з 2021 р. навчається в Harvard Business School — бізнес-школі Гарвардського університету в Бостоні (США).

Олександр Писарук, голова правління АТ "Райффайзен Банк Аваль"

Олександр Писарук
Олександр Писарук

Один з кращих фінансових менеджерів України, Олександр Писарук в 1988-му закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут. Але вже в січні 1992-го почав фінансову кар'єру, очоливши зовнішньоекономічний сектор банку "Україна". Далі працював у банку на різних посадах, отримав другу освіту в Київському інституті банкірів.

Далі — 16 років роботи в декількох підрозділах ING Group, у тому числі на керівних посадах. У 2001-му навчався в бізнес-школі INSEAD у Фонтенбло (Франція). Очолював АТ "ІНГ Банк Україна" та "ІНГ Банк (Євразія)". З 2014-го — перший заступник голови НБУ, займався питаннями пруденційного нагляду та регулювання банківської діяльності. Встиг стати одним з учасників реформи банківського сектору, займався оздоровленням банківської системи, підвищенням надійності банків і прозорості фінансових послуг, а також трансформацією самого НБУ.

З 3 жовтня 2019 го Олександр Писарук — голова правління АТ "Райффайзен Банк Аваль".

Фаді Храйбе, гендиректор компанії ІНТЕРПАЙП

Фаді Храйбе
Фаді Храйбе

Фаді Храйбе з 2016 р. очолює ІНТЕРПАЙП, найбільшого виробника сталевих труб і залізничної продукції в Україні. Під його керівництвом компанія досягла історичної події — створення спільного підприємства з французькою Vallourec, світовим лідером у виробництві преміальних трубних продуктів. Храйбе займався реструктуризацією боргу ІНТЕРПАЙП, успішно розмістив єврооблігації на $300 млн і провів диверсифікацію ринків збуту компанії. З лютого 2021-го він суміщає посади гендиректора і голови Ради директорів.

При ньому ІНТЕРПАЙП зробив ставку на преміальну продукцію в нових нішах. Відбулася перша поставка в Туреччину преміальних труб з безмуфтовим з'єднанням UPJ-F, укладені контракти на поставку лінійних труб з еміратським гігантом ADNOC і Qatar Petroleum, вперше поставлені пасажирські залізничні колеса для високошвидкісних поїздів німецького національного оператора Deutsche Bahn.

Михайло Царьов, генеральний директор StarLightMedia

Михайло Царьов
Михайло Царьов

Наприкінці 2018 р. Михайло Царьов очолив найбільшу українську медіагрупу StarLightMedia (ICTV, СТБ, Новий, М1, М2, ОЦЕ, ICTV Ukraine). Під його лідерством проведена масштабна all-in трансформація, результатом якої став новий рівень операційної ефективності — компанія стала прибутковою.

У проєкті трансформації командою реалізовано понад 90 проєктів, які торкнулися зміни бізнес-моделі та організаційної структури. В результаті вдалося побудувати нову корпоративну культуру, яка об'єднала медіахолдинг і дозволила команді досягти зростання фінансових результатів. В результаті масштабних змін StarLightMedia зберегла лідерство в ефірі, розвинула діджитал-напрямок бізнесу і ефективно реалізувала програму антикризового управління в період пандемії.

StarLightMedia стала першою українською компанією, яка орієнтується на Цілі сталого розвитку ООН, і першим в країні бізнес-амбасадором гендерної рівності та відкритості.

Нурхан Чали, генеральний директор TUI Ukraine

Нурхан Чали
Нурхан Чали

Складно навіть назвати галузь, яка б постраждала від пандемії більше, ніж туризм. У такій ситуації не просто зберегти компанію, але продовжити її розвиток — це верх управлінської майстерності. Саме його демонструє у своїй роботі генеральний директор туроператора TUI Ukraine Нурхан Чали.

2020 р. приніс не просто збитки туристичним та суміжних компаніям, але перевірив їх на міцність. Цей період компанія використовувала для того, щоб зробити висновки, переглянути та удосконалити свої бізнес-процеси, підготуватися до відкриття кордонів, оновити умови страхування з покриттям лікування і від невиїзду, навчитися оперативно реагувати на зміни ринку.

За півтора року пандемії і сам Нурхан Чали, і співробітники TUI Ukraine загартувалися, згуртувалися і набули нового досвіду роботи. Сьогодні це дозволяє компанії відновлювати поточний бізнес і будувати амбітні плани на черговий туристичний сезон.

Ольга Шевченко, виконавчий директор мережі магазинів EVA

Ольга Шевченко
Ольга Шевченко

Сім років Лінія магазинів EVA отримувала нагороду Національної премії України Retail Awards "Вибір споживача". У 2019-му мережу вчергове визнали "Кращим магазином краси і здоров'я" за версією міжнародного фестивалю-конкурсу премії "Вибір року".

А вже наступного року пандемія COVID-19 і введений через неї карантин сильно вдарили по всій економіці України. Це стало гідним викликом для Ольги Шевченко як для сучасного менеджера: вона змогла знайти резерви, щоб вижити в умовах падіння прибутку, зберегти команду, захистити від закриття торговельні точки і оптимізувати бізнес-процеси.

Саме під керівництвом Ольги Шевченко компанія виросла до понад 1000 роздрібних магазинів, відкрила представництво в Китаї, налагодила співпрацю із зарубіжними партнерами. Швидко розвивається і інтернет-магазин eva.ua.

Дмитро Шпаков, президент AB InBev Efes

Дмитро Шпаков
Дмитро Шпаков

У складних умовах нової реальності під час COVID-19 AB InBev Efes Україна змогла продовжити розвиток портфеля брендів і зберегти ринкові позиції при падінні ринку пива. Відбулася зміна традиційних форматів роботи. Однак компанія змогла не тільки швидко адаптуватися до змін, перевівши співробітників на віддалений формат роботи, але й використовувала ці зміни на свою користь, перебудувавши бізнес-процеси.

"Ми активно розвивали дистанційний продаж і перші в галузі запустили В2В платформу — "ВіBEERрай". Платформа дозволила клієнтам оформляти замовлення онлайн в будь-який зручний час, бачити весь асортимент компанії на сайті і отримувати додаткові бонуси", — говорить Дмитро Шпаков.

Дмитро Шпаков переконаний: топменеджер може бути керівником, а може бути лідером. Принципова різниця між цими двома поняттями в тому, що керівник розповідає, як потрібно робити, а лідер показує приклад і робить усе разом з командою. І тільки лідер може згуртувати всіх співробітників і запрограмувати їх на успіх.

    Реклама на dsnews.ua