• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Арешт Лавриновича та хроніка "битви з Вейшнорией"

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Назустріч форуму YES у Ялті

Сьогоднішню тематику обговорень актуальних українські медіа активно черпає з відкрився 14-го форуму Ялтинської Європейської Стратегії, який вже четвертий раз поспіль проходить не в українській Ялті, окупованій Росією, а в Києві. В принципі, багато заяви та дискусії високих гостей конференції так чи інакше кружляють довкола нинішньої путінської агресії проти України, а також внутрішнього реформування країни і поглядів на її майбутнє, про що, зокрема, свідчили виступи і Петра Порошенка, і екс-держсекретаря США Джона Керрі, та інших знакових учасників форуму YES. А емоційні побажання зустрітися в наступному році, нарешті, саме в Ялті можна вважати спільною позицією всіх виступаючих.

Арешт Лавриновича

Новина про те, що Печерський районний суд заарештував сьогодні Олександра Лавриновича на найближчі два місяці, стала однією з центральних для української блогосфери. Причому, на чому акцентують увагу блогери, колишнього міністра юстиції відправили чекати суду в СІЗО без права звільнення під заставу, адже його підозрюють у тяжкому злочині - дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Звичайно, сам Лавринович називає себе "найбільш легкодоступною мішенню" у справі про конституційний переворот-2010, і багато українців хотіли б бачити за гратами цілу когорту колишніх впливових членів Партії регіонів. Втім, Лавринович - вже другий знаковий соратник Януковича після нудиться в СІЗО Олександра Єфремова, суд над яким триває в Старобільську Луганської області повним ходом.

Параметри держбюджету-2018

Українські інтернет-користувачі, що цікавляться макроекономікою, не змогли пропустити сьогоднішній затвердження Кабміном проекту держбюджету на наступний рік. Само собою, цим урядовим рішенням лише дан старт тривалого і утомительному бюджетного процесу, який, за усталеною у нас традиції, зазвичай завершується під час нічних парламентських чувань якраз перед самим Новим роком. Однак, більш-менш зрозумілі багато глобальні параметри майбутньої головного кошторису країни. Наприклад, у проекті заплановано зростання ВВП 3%, інфляція 7%, підвищення мінімальної зарплати на 16% і рекордні доходи в 1 трлн. грн.

Реклама на dsnews.ua

Хроніка "битви з Вейшнорией"

В українському сегменті Всесвітньої павутини продовжують уважно стежити за почалися вчора масштабними російсько-білоруськими військовими навчаннями Захід-2017". Маневри вже отримали в Мережі влучний мем "битва з Вейшнорией" за назвою уявного супротивника, обраного Путіним і Лукашенком, щоб безпосередньо не вказувати реального супротивника - НАТО і весь колективний Захід. Поки стратегічні командно-штабні навчання не супроводжуються скандалами, за винятком дрібних, але постійних чвар між міністерствами оборони Білорусі та Росії. А тим часом окремим інтернет-коментаторів вже стало зрозуміло, що все-таки виторгував Лукашенко в обмін на путінський брязкіт зброєю "Захід-2017" на свій території. Мінськ отримав від Москви $700 млн. кредиту на 10 років, і ці кошти в повному обсязі зараховано на рахунок білоруського Мінфіну саме сьогодні.

Потенційні маршрути вакуумних трас

А ось українські завсідники Facebook і Twitter, захоплюються втіленням глобальних футуристичних проектів у життя, обговорюють оприлюднення компанією Hyperloop One списку пріоритетних регіонів, де в перспективі може з'явитися високошвидкісні траси вакуумних поїздів. Всього у фінал конкурсу Global Challenge для місць-кандидатів на будівництво першої такої траси вийшли десять проектів з п'яти країн: Великобританії, Мексики, Канади, США та Індії. Причому в індійському разі планується як найкоротший маршрут довжиною 335 км, що зв'язує Бангалор і Ченнаї, так і найдовший - понад 1 тис. км між Ченнаї і Мумбаї. До речі, компанія Hyperloop Transportation Technologies раніше вже підписала угоду з урядом індійського штату Андхра Прадеш про експериментальному з'єднанні швидкісними поїздами міст Амараваті і Виджаявада.

    Реклама на dsnews.ua